GIRGIRİYE’ye Şenlikli Gala

Özel Anabilim Anadolu Lisesi Müzikal Tiyatro Topluluğu, 8 Haziran Perşembe gerçekleşecek “Gırgıriye” galası için geri sayımda!

 

Anabilim Eğitim Kurumları öğrencileri bu yıl da, MÜJDAT GEZEN’ in eğlenceli eseri “GIRGIRİYE” yi izleyici ile buluşturacak. Özel Anabilim Anadolu Lisesi Müzikal Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen yönetmenliğini Cengiz ÇEVİK' in üstlendiği “GIRGIRİYE’ nin,  koreograflığını Seçil Demircan, dramaturgluğunu Özden İnal, yönetmen yardımcılığını Sezen Saygı ile Şehnaz Sarraç, kostüm tasarımını Aslıhan Pekün, sahne tasarımını ise Bike Batuk ve Emre Şahin yaptı. Profilo Alış Veriş Merkezi Liselerarası Tiyatro Buluşmaları Festivali’nde PAM özel ödülüne layık görülen Gırgıriye’nin galası, eğlenceli ve yoğun prova sürecinin ardından, 8 Haziran Perşembe günü Anabilim Eğitim Kurumları Konferans salonunda gerçekleşecek. Profesyonellere taş çıkartan performansları ile seyirci ile buluşmayı bekleyen Gırgıriye’nin galasında, Nergis KUMBASAR, Şemsi İNKAYA, Enis FOSFOROĞLU, Seren FOSFOROĞLU, Sema ÖZTÜRK ve sanat - tiyatro dünyasından ünlü konuklar da izleyici olarak yer alacak.   

 

Bir yanda Güllüye, annesi Sabahat ve dayısı Bekir. Diğer yanda Bayram, babası Emin, kız kardeşi Sevim ve halası. Güllüye Bayram’ın, Sevim de Bekir’in sevgilisidir, ama Emin ile Sabahat’ın ezeli düşmanlığı evlenmelerine engeldir. Aslında birbirlerine aşık olan Emin ve Sabahat yıllar önce tam evlenecekken, Emin’i başka bir kadınla görüp, inat için başka adamla evlenen Sabahat’a Emin’in kızması; giderek ortaya iki düşman aile çıkartmıştır. Sulukule’ye gelen müşterileri paylaşamaz, sürekli kavga ederler. Güllüye ve Bayram evlenmeye iyice kararlıdır. Ama ünlü gazinocu Sabri’nin Güllüye’yi assolist yapması bunun gerçekleşmesini önler. Karşılık alamasa da, Sabri Güllüye’ye aşık olmuştur. Sulukule’de çekilen televizyon programında çok beğenilen Bayram’ı da rakip gazinocu sahneye çıkarır. Bayram para kazanıp Güllüye’den öç almak için, kadın kılığına girip şarkılar söyleyerek ünlü olur. Bu durumlara üzülen Bayram’ın halası ikisine de diğerinin ölümcül hasta olduğunu söyleyip buluşmalarını sağlar. Sabahat ve Emin de aynı oyunla barıştırılır. Sonunda Güllüye Bayram’la, Emin Sabahat’la, Bekir Sevim’le evlenir. Gazinocu Sabri’nin baskını ise onu ve adamlarını polisin tutuklaması ile sonuçlanır. Sulukule’ye müzik, şamata, şenlik ve mutluluk yeniden gelmiştir...

 

GIRGIRİYE oyununda “Güllü’yü, Ceren Seyhan, Bayram’ı, Fuat Dağıstan, Sabahat’ı, Tuana Yöntem,  Emin’i, Cemroz Yıldırım,  Bekir’i, Barkın Yenice, Sevim’i, Doğa Lara Akkaya, Zekiye’yi Eylül Deniz Atalar oynuyor.   Özel Anabilim Anadolu Lisesi Müzikal Tiyatro Topluluğu öğrencilerinden Ege Taybars ve Aykan Erdem de Gırgıriye’de rol alıyor.Diğer Haberler

"Eko Tim" öğrencileri enerji avcılığına hazır!
Ümraniye ve Sancaktepe İlkokul 2 ve 3. sınıflarımızdan oluşan Eko Tim ekibimiz belirlendi. Eko Tim öğrencilerimiz ay boyunca sınıfları gözlemleyerek projeksiyon, ışık, klima vb. kontrolleri yaparak,..

Devamı
Bir nokta yap, bakalım seni nereye götürecek?
Peter H. Reynolds, kahramanımız Vashti’nin yeteneğini keşfetme yolunda yapılan minicik nokta masalıyla hepimizin içinde var olan yaratıcı gücümüzü dışa vurmamızı sağladı. Altınkitaplar Yayınevinin N..

Devamı
Okul Aile Birliği üyelerimiz, Down Türkiye Derneği'ni ziyaret etti.
Anabilim Sancaktepe ve Ümraniye Okul Aile Birlikleri 2018/2019 eğitim ve öğretim yılına hızlı bir başlangıç yaptı. Her iki kampüste de gerçekleştirilen seçim toplantılarında Hakan Kendirkıran Ümrani..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL