Duyurular
Etkinlik Takvimi
Gezi Programları
Festival Katılım Formu
Dilimizin Zenginlikleri
Galeri
Ataşehir Anabilim Kampüsü

Ataşehir Kampüsü

Anabilim Eğitim Kurumları Ataşehir Fen-Teknoloji Lisesi ve Anadolu Lisesi 

Anabilim Eğitim Kurumları Ataşehir Fen-Teknoloji Lisesi ve Anadolu Lisesi dijital eğitim modellerinin entegresyonu, bilim ve teknoloji konusunda üst düzey performans sağlayan teknik otomasyonlar ile öğrencilerin uygulamalı eğitim alması sağlanmaktadır.

Anabilim, modern kampüsü, üstün teknolojik donanımı, seçkin ve uzman eğitimci kadrosuyla öncü bir kurum olarak sınavlarda gösterdiği başarı ve verdiği mezunlarla eğitim hayatına devam ederken, ülke ve dünya çapındaki yarışmalardan dereceler alınması bu bilim ve proje odaklı çalışmaların doğru bir çizgide olduğunu kanıtlamaktadır.

2019 yılında açılan Ataşehir Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi, 18.000 metrekare bir alanda inşa edilmiştir.Okul, 1009 metrekarelik okul bahçesi,151 kişilik konferans salonu, 100 kişilik spor salonu, geniş okul bahçesi, yemekhane, müzik odası, laboratuvarlar, görsel sanatlar atölyesi, kütüphane, 16 derslik, bilgisayar laboratuvarından oluşmaktadır.

Sahip olduğu donanım ile öğrencilerine bilgiyi ezberleten değil, öğreten bir kurum olmayı tercih eden Anabilim Eğitim Kurumları; bilimsel becerileri kullanabilen, bilimsel süreçlere hakim şekilde çalışabilen, bilgiyi sorgulayan, akıl yürüten ve en nihayetinde üreten kuşaklar yetiştirme disiplini taşımaktadır.

Teknolojik ve Ergonomik Sınıflar 

Fen ve bilgisayar laboratuvarları, her derslik ve laboratuvarda bulunan projeksiyon cihazları, kablolu ve kablosuz internet bağlantısı, sabit bilgisayarlar ve mimio dijital tahtalarla eğitim eksiksiz ve kesintisiz şekilde yürütülmektedir. 

Mimio interaktif kalemiyle bilgisayarın ekranları ve tüm özellikleri tahta başından kontrol edilmektedir. Gerekli durumlarda ders anlatımları da kayıt altına alınır. 

Altyapı Desteği ile Öğrenci Güvenliği 

Okulda, şebeke elektriği kesintisi karşısında UPS (güç kaynağı) destekli, 5 sn. sonra otomatik olarak devreye giren jeneratör bulunmaktadır. Tüm binanın elektrik tesisatında yanmaz “halojen-free” kablolar kullanılmıştır. Ayrıca kaçak akım röleleri konarak herhangi bir elektrik kaçağı / yüklenmesi durumunda insanların zarar görmesi önlenmiştir. Aynı zamanda zemin altı katları da 2.500 kişinin barınabileceği bir sığınak şekline dönüştürülerek sivil savunmaya destek sağlanabilmektedir.

GPS sistemli servis araçlarımız, 2 dakika gecikmeli olarak anında rapor alma özelliğine sahip takip sistemi ile denetlenmektedir. Ayrıca servis araçlarının tamamı MEDLİNE tarafından sigortalanmıştır.
 
Okul bünyesinde kullanılan “Akıllı Kart” adı verilen güvenli geçiş sistemi ile;
•    Öğrenci, öğretmen ve personelin giriş/çıkış takibi
•    Öğrencilerin okul içi harcamalarının kontrol edilebilmesi
•    Öğrencinin “Akıllı Kart”ına internet ortamından istenilen miktarın yüklenerek okul içi nakit paranın kullanımının engellenmesi
•    Veli isteği doğrultusunda “Akıllı Kart”a öğrencimizin tüketilmesini istemediği ürünleri kodlayarak çeşitli besin maddelerinin alınmasına engel olunması
•    Öğrencinin tüm özlük bilgilerini ve okul yaşamı süresince tüm bilgilerin “Akıllı Kart”a yüklenebilmesi ve velilerin bunu kiosklar aracılığıyla kontrol edebilmesi
•    Öğrencinin servise bindiği ve servisten indiği saatin raporlanabilmesi sağlanmaktadır.