Duyurular
Etkinlik Takvimi
Gezi Programları
Festival Katılım Formu
Dilimizin Zenginlikleri
Galeri

Yurt Dışı Geziler

Yurt Dışı Geziler

İspanya Gezisi

Geziye katılacak sınıflar: 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. Sınıf Öğrencileri

Gezinin Amacı:Yurt dışında kısa ya da uzun süreli yaşama şansına sahip olan ve farklı kültürleri tanıyarak vizyonunu genişletme şansı bulan öğrenci, dili içselleştirme, rahatlıkla kullanma becerisi kazanma ve kültürü yakından tanıma şansına sahip olur. Ayrıca çok yönlü bakış açısı kazanır ve yaşamın her alanında üst düzey bir duruş sergileyecek bir alt yapı edinir.

Bu kapsamda okulumuzun Yurt Dışı Eğitim Birimi ve İspanyolca Zümresi, ortaokul ve lise öğrencilerimiz için İspanyol kültürünü görmeleri, İspanyolcayı etkin olarak kullanabilmeleri ve oradaki üniversite eğitimini tanımaları amacıyla Mayıs ayında başkent Madrid ve Segovia şehrine her sene ziyaretler gerçekleştirir

Yurt Dışı Geziler

Almanya Gezisi

Geziye Katılacak Sınıflar: Lise Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıflar

Gezinin Amacı:  Yurt dışında kısa ya da uzun süreli yaşama şansına sahip olan ve farklı kültürleri tanıyarak vizyonunu genişletme şansı bulan öğrenci, dili içselleştirme, rahatlıkla kullanma becerisi kazanma ve kültürü yakından tanıma şansına sahip olur. Ayrıca çok yönlü bakış açısı kazanır ve yaşamın her alanında üst düzey bir duruş sergileyecek alt yapıya sahip olur.

Bu kapsamda okulumuzun Yurt Dışı Eğitim Birimi ve Almanca Zümresi, lise öğrencilerimiz için Alman kültürünü görmeleri, Alman dilini etkin olarak kullanabilmeleri ve oradaki üniversite eğitimini tanımaları amacıyla her yıl gezi düzenler.