BİYOÇEŞİTLİLİK KEŞİF ETKİNLİĞİ

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ; bitki sistematiği, botanik, tarım, ekoloji, çevre, peyzaj, ve bahçe bilimleri araştırma faaliyetlerini geliştirmek, bitki koleksiyonları oluşturmak, Türkiye’nin ve Dünya’nın tehdit altındaki endemik, doğal veya kültür bitkilerini korumak amacıyla kurulmuştur. Farklı zamanlarda farklı amaçlarla etkinlikler düzenlenmektedir. Ümraniye ve Sancaktepe 5C sınıfı öğrencileri Kasım ayında Fen Bilimleri öğretmenleri eşliğinde “Biyoçeşitlilik Keşif” etkinliğine katılarak, farklı türdeki bitkileri gözlemlediler ve bitkilerin çeşitli özelliklerini öğrendiler. Öğrencilerimiz “Keşif” etkinliğinde, eğitmenlerin verdiği bilgileri dinledikten sonra, onlara bitkiler ile ilgili verilen ipuçlarını takip ederek, eğitim alanında farklı yerlerde bulunan şifreleri çözmeye çalıştılar. Öğrencilerimiz, bitki koleksiyonlarını gezerek, biyoçeşitlilik ile ilgili fikir sahibi oldular. Aynı zamanda fen bilimleri dersinde, canlılar ünitesinde öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirerek, bitkilerin kök, gövde, yaprak ve çiçek gibi bölümlerini gözlemlemiş oldular. Eğitmenin sorduğu sorulara etkin cevaplar veren ve keşif etkinliğini heyecan içinde tamamlayan öğrencilerimiz ayrıca farklı bir bölümde bulunan bazı mantar çeşitlerini de gözlemleme fırsatı yakaladılar.

Diğer Haberler

ÖĞRENCİLERİMİZ MODEL UNITED NATIONS 2020 DENEYİMİ YAŞADI
17-20 Ocak 2020 tarihleri arasında bir grup 9 ve 10. Sınıf öğrencimiz, ileride öz geçmişine ekleyebileceği yüksek prestijli bir etkinlik olan, Acıbadem Üniversitesinde düzenlenen Model United Nations ..

Devamı
YÜZMEDE YENİ BİR ŞAMPİYONLUK DAHA!
18-19 Ocak 2020 tarihlerinde Burhan Felek yüzme havuzunda düzenlenen Artistik Yüzme Kış Şampiyonasına 11 kulüp 108 sporcu katıldı. Anabilim Spor Kulübünün de katıldığı şampiyonada tüm rakiplerini geri..

Devamı
LİSE ÖĞRENCİLERİ ANABİLİM İNOVASYON KAMPI’NDA BULUŞTU!
20-22 Ocak tarihlerinde Ataşehir Kampüste gerçekleştirilen “Anabilim Eğitim Kurumları İnovasyon Kampı”na Türkiye genelinden lise öğrencileri katılım sağladı. Anabilim İnovasyon Kampı, 21.Yüzyıl beceri..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye