BİYOÇEŞİTLİLİK KEŞİF ETKİNLİĞİ

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ; bitki sistematiği, botanik, tarım, ekoloji, çevre, peyzaj, ve bahçe bilimleri araştırma faaliyetlerini geliştirmek, bitki koleksiyonları oluşturmak, Türkiye’nin ve Dünya’nın tehdit altındaki endemik, doğal veya kültür bitkilerini korumak amacıyla kurulmuştur. Farklı zamanlarda farklı amaçlarla etkinlikler düzenlenmektedir. Ümraniye ve Sancaktepe 5C sınıfı öğrencileri Kasım ayında Fen Bilimleri öğretmenleri eşliğinde “Biyoçeşitlilik Keşif” etkinliğine katılarak, farklı türdeki bitkileri gözlemlediler ve bitkilerin çeşitli özelliklerini öğrendiler. Öğrencilerimiz “Keşif” etkinliğinde, eğitmenlerin verdiği bilgileri dinledikten sonra, onlara bitkiler ile ilgili verilen ipuçlarını takip ederek, eğitim alanında farklı yerlerde bulunan şifreleri çözmeye çalıştılar. Öğrencilerimiz, bitki koleksiyonlarını gezerek, biyoçeşitlilik ile ilgili fikir sahibi oldular. Aynı zamanda fen bilimleri dersinde, canlılar ünitesinde öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirerek, bitkilerin kök, gövde, yaprak ve çiçek gibi bölümlerini gözlemlemiş oldular. Eğitmenin sorduğu sorulara etkin cevaplar veren ve keşif etkinliğini heyecan içinde tamamlayan öğrencilerimiz ayrıca farklı bir bölümde bulunan bazı mantar çeşitlerini de gözlemleme fırsatı yakaladılar.

Diğer Haberler

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON DERSİ ARTIK LİSE MÜFREDATINDA!
    Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde geçtiğimiz eğitim öğretim yılından itibaren yoğun şekilde yürütülen kurulan girişimcilik faaliyetleri sonucunda, okulumuz GençBİZZ Türkiye Fi..

Devamı
ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜNİVERSİTELERE UĞURLADIK!
Anabilim, "2020 Üniversitelere Geçiş Sınavları"nda (TYT-AYT) başarılı sonuçlar alarak üniversiteye gönderdiği öğrencileri ile gurur duyuyor!Üniversitelere Yerleşme: Anabilim Anadolu Lisesi öğrenci..

Devamı
TÜBİTAK LİSELER ARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI’NDA TÜRKİYE FİNALİNE KALDIK!
Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnsansız Hava Araçları Kulübü (İHA), ilk yılında başarılı bir çalışma süreci yürütmüş ve TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yar..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye