Anabilimliler TİUF TED İstanbul'da Okulumuzu Temsil Etti

10-13 Şubat 2017 tarihleri arasında TED okullarında gerçekleştirilen (TİUF) Öğrenci Platformunda, farklı alanlardaki sorunların tartışılıp çözüm önerilerinin getirildiği organizasyonda, Aykan Erdem, Uras Erkan, Zeynep Koçoğlu, Irmak Yetkin, Damla Kaya, Ece Terzioğlu, Elif Naz Girit, Ege Tektunalı, Ecem Sorucu, Eylül Deniz Atalar, Doğa Kahvecioğlu, Fuat Dağıstan, Helin Özbek, Sude Nil Özbek, Yiğit Batuk  isimli öğrencilerimiz okulumuzu temsil etti.

 

Öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşen gençlik platformunun amacı; politik konularla ilgili farkındalık yaratmak, öğrencilere politik konuları tartışabilecekleri bağımsız ve tarafsız bir ortam sağlamak, öğrencilerin dikkatini dünya gündemine çekme,  global çerçevede, kültürlerarası diyalog ve fikir çeşitliliğine teşvik etmek,  kendi görüş ve duygularını ifade edebilecekleri bir ortama taşımak.

 

Bu amaç kapsamında öğrenciler, öncelikle kendi komiteleri içinde belirlenen konu başlıklarını ayrıntılı bir şekilde ele alıp, ardından parlamenter sistem çerçevesinde tezlerini tartışma ortamında ve soru-cevap şeklinde savundular. Savunma sonunda diğer komiteler, çalışmanın yeterliliğine oylama sistemiyle karar verdiler.

 

Yapılan çalışmalar sonucunda öğrenciler, dünya ve ülke sorunları hakkında araştırmaya teşvik edilmiş ve sorunlara farklı perspektiften bakış açısı kazandılar. Okulumuzu temsil eden tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarışarının devamını diliyoruz.


 

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL