ANABİLİM LİSE ÖĞRENCİLERİ TİUF ÖĞRENCİ PLARTFORMUNDA!

TİUF, ülkemizin birçok şehrinden gelen lise öğrencilerinin de katılımıyla, farklı alanlardaki ülke sorunlarının tartışılıp çözüm önerilerinin getirildiği bir organizasyondur. Bu gençlik platformunun amacı; günlük hayatımızda karşımıza çıkan sorunlarla ilgili farkındalık yaratmak, öğrencilere bu sorunları tartışabilecekleri bağımsız ve tarafsız bir ortam sağlamak, öğrencilerin dikkatini dünya gündemine çekmek, global çerçevede, kültürlerarası diyalog ve fikir çeşitliliğine teşvik etmek, kendi görüş ve duygularını ifade edebilecekleri bir ortama taşımaktır. Bu amaç kapsamında öğrenciler, öncelikle kendi komiteleri içinde belirlenen konu başlıklarını ayrıntılı bir şekilde ele almış, ardından parlamenter sistem çerçevesinde tezlerini tartışma ortamında ve soru-cevap şeklinde savunmuşlardır. Savunma sonunda diğer komiteler, çalışmanın yeterliliğine oylama sistemiyle karar vermişlerdir.

TİUF Organizasyonu’nda Anabilim Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinden; Eylül Deniz Atalar, Emrecan Tilev, Selin Coşkunırmak, Demir Pehlivan, Efe Çetin Battal, Lütfiye Derya Vanii, Asya Başkan ile danışman öğretmenleri Erdi Aksu, Yasin Kaplan ve Yasin Aktaş okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimiz, okulumuzda yapılan tören ile sertifikalarını Okul Müdürümüz ve İcra Kurulu Üyesi Seda Aytaçlı’dan almışlardır.

Yapılan çalışmalar sonucunda öğrenciler, dünya ve ülke sorunları hakkında araştırmaya teşvik edilmiş ve sorunlara farklı perspektiften bakış açısı kazanmışlardır.İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye