30 yıldır, ilk günkü heyecanla… Anabilimde ilk ders zili çaldı!

Ataşehir ve Sancaktepe Kampüslerinde yapılan törenlerle yeni eğitim öğretim yılına merhaba dedik!  

 

Anabilim Eğitim Kurumlarında yeni eğitim ve öğretim yılı, 11Eylül Pazartesi günü Ataşehir Kampüsü ve Sancaktepe Kampüsünde eş zamanlı yapılan törenlerle başladı. Okula yeni başlayacak olmanın heyecanını yaşayan veilk ders zilini sabırsızlıkla bekleyen öğrencileri, aileleri de bu özel günde yalnız bırakmadı. Diğer öğrenciler ise arkadaşlarına yeniden kavuştukları için mutlu olduklarını vurguladılar, kendileri için zorlu fakat zevkli bir maratonun başladığını belirttiler.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anısına, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından coşkuyla okunan İstiklal Marşıyla başlayan tören; Ataşehir Kampüsü adına İlkokul Müdürü Ferah Kebabcı ve Ortaokul- Lise Müdürü Sinem Özdek’in, Sancaktepe Kampüsü adına Okul Müdürü Tuba Aksoy’un açılış konuşmalarıyla devam etti. Anabilimin değerlerinin Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının izinde şekillendiğine vurgu yapan okul müdürleri, 2017 –2018 eğitim öğretim döneminin tüm öğrenciler, öğretmenler ve veliler için başarılarla dolu geçmesini dilediler.

Diğer Haberler

Lüküs Hayat Müzikali için geri sayım başladı!
Anabilim Anadolu Lisesi Müzikal Tiyatro Topluluğumuz bu yıl, Türk tiyatrosunun en beğenilen eserlerinden biri haline gelen Ekrem Reşit Rey’in kaleme aldığı, bestesi Cemal Reşit Rey’e ait olan eğlencel..

Devamı
Anabilim Dublaj Takımı iftiharla sunar!
25 Mayıs’ta, Anabilim Ortaokul 5. sınıf öğrencileri arasında Dubbing Fest (Dublaj Festivali) düzenlendi. 15 takım hâlinde yarışan öğrencilerimiz, hazırlık aşamalarında bile oldukça heyecanlı ve neşe..

Devamı
“Spelling Bee Yarışması”nda kelimeleri hızlı ve doğru hecelemek için yarıştık.
Sabırsızlıkla beklenen 2. sınıflar Spelling Bee Yarışması Ümraniye ve Sancaktepe Kampüslerimizde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz, yarışma öncesinde hazırlanan kelime listesi..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL