Yükleniyor

Anabilim Lisesi Müzikal Topluluğu Perdelerini Açıyor

Özel Anabilim Lisesi Müzikal Tiyatro Topluluğu, pandemi nedeniyle 2 yıl ara verdiği çalışmalara 01 Kasım’da büyük bir heyecanla başladı.2014 yılında kurulan ve bu yıl 6. oyununu sahneleyecek olan grubun yönetmenliğini Cengiz Çevik yapıyor.Özel Anabilim Lisesi Müzikal Tiyatro Topluluğu, daha önce Hisseli Harikalar Kumpanyası, 7 Kocalı Hürmüz, Gırgıriye, Lüküs Hayat ve İstanbul Efendisi oyununu sahneledi.

Oyunculuk çalışmalarıyla öğrenciler oyunculuk alanında deneyim elde ederken aynı zamanda bir rolü canlandırma fırsatı yakalıyor. Tüm bu çalışmalar içlerindeki yeteneği ortaya çıkararak geleceğin tiyatro sanatçılarını bu yolda teşvik ediyor. Okul saatleri dışında yapılan çalışmalarla öğrenciler sene sonunda hazırladıkları müzikal tiyatro oyununu sergiliyor. Öğrenciler liseler arası yapılan çeşitli tiyatro yarışmalarında‘En İyi Kostüm Tasarım’, ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve ‘Profilo Juri Özel Ödülü’gibi pek çok kategoride de ödül aldı.

Diğer Haberler

Anabilim'e Yüzme Şampiyonası'nda 12 madalya
Anabilim Spor Kulübü (ASK), 3-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Türkiye Turkcell Kısa Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonası’na damga vurdu. 52 kulüpten 513 yüzücünün katıldığı şa..

Devamı
Anabilim’de ‘Küresel İklim Değişikliği’ Semineri
Anabilim Lise Sosyal Zümresi, TEMA Vakfı desteği ile dünyayı etkileyen iklim değişikliğine dikkat çekmek için ‘Küresel İklim Değişimi’ konulu seminer düzenledi. Konuyla ilgili gençlerin farkındalık ..

Devamı
Anabilim, 3. yarı olimpik yüzme havuzunu Maltepe Kampüsü’nde açtı
Anabilim Eğitim Kurumları, yüzme sporunu geliştirmek ve yetiştirdiği şampiyon yüzücülere yenilerini eklemek için dev bir adım daha attı. Yüzmede çığır açıp Ay-Yıldızlı bayrağımızı yurt dışında dalg..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye