Yükleniyor

Velilerimiz ‘ÜYEP Atölyeleri’nde keyifli bir deneyim yaşadı

Anabilim Üstün Yetenekliler Eğitim Programı’na başlayan öğrencilerimizin velileri “ÜYEP Atölyeleri“ etkinliğinde bir araya geldi. Programın felsefesinin bilinmesi, okulda yapılan çalışmaların anlaşılması, programın verimli uygulanması ve velilerin de süreci bilmesi amacıyla 4 Aralık’ta çevrimiçi düzenlenen etkinlikte velilerimiz farklı bir deneyim yaşadı.


Atölyelerde velilerimizle birlikte ‘Matematik Dünyası’, ‘Analitik Okuma’ ve ‘Yaratıcı Yazma’, ‘Bilim ve Ben’, ‘Evren ve Yaşam’ etkinlikleri yapıldı. Ayrıca, üstün yetenekli öğrencilerin eğitimlerinde etkililiği bilimsel araştırmalarla sınanan öğretim teknikleri de kullanılarak “Dondurma Tadında Hayaller, Islanmayan Kâğıt, Farklı Açılardan Bakma, Liderler (Taba Etkiler), Karışımların Ayrılması, Mutlu İnsanlar Toplumu, Kurallar (Taba Nedenler) ve Sayı Sistemleri (Scamper)” etkinlikleri uygulandı.


 Her velimiz, belirlenen zaman diliminde yapılan dört farklı etkinliğe katıldı. Etkinlik sonunda velilerimiz, yaratıcılıklarını kullanarak ortaya koydukları ürünleri değerlendirme ve öğrencilerin çalışmalarıyla kendi yaptıkları çalışmaları karşılaştırma şansı buldu. ÜYEP atölyelerinde velilerimiz, öğretmenlerin rehberliğinde keyifli ve verimli bir süreç deneyimledi.

Diğer Haberler

Türkiye Matematik Yarışması'nda Üstün Başarı
Türkiye Matematik Yarışması 2021 Finaline katılan öğrencilerimiz Türkiye dereceleri ile bizleri gururlandırdı. Üstün başarı elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyoruz...

Devamı
GSLMUN'21’den Ödül
Anabilim Fen Teknoloji Lisesi 11. sınıf öğrencisi Can Sarı, 23-26 Aralık tarihleri arasında Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen Model United Nations programına katıldı. Program boyunca sözlü ve yazılı a..

Devamı
Anabilim, 4 projeyle TÜBİTAK Yarışması’nda bölge finalinde
Her yıl TÜBİTAK yarışmalarında birçok alanda Türkiye birinciliğinden dünya birinciliğine kadar uzanan başarılar elde eden Anabilim, bu alanda otorite olduğunu bir kez daha belgeledi. 15. TÜBİTAK Or..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye