Yükleniyor

TÜRKİYE'DEKİ İLK GERÇEK "ÜSTÜN YETENEKLİLER KAMPÜSÜ" MALTEPE'DE YAPILANIYOR!


    2010-2011eğitim öğretim yılında üstün yetenekli öğrencilerin özellikleri dikkate alınarak, Prof. Dr. Uğur Sak koordinatörlüğünde Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın ve 26 kişilik özel bir ekip tarafından geliştirilen, Türkiye’nin alanındaki ilk ve tek müfredat çalışması olan ÜYEP, bu yıl ikinci kez ortaokul mezunlarını verdi. Mezunlarımızın eğitim sürecinde ve sınavda elde ettiği başarılar bir kez daha yaptığımız işlerin ne kadar doğru olduğunu bizlere gösterdi.


    Üstün yetenekli öğrencilerin eğitimi konusunda edindiğimiz tecrübeyi 2020 yılındaprograma özgü farklı pek çok atölye, laboratuvar ve etkinlik alanlarının yer aldığı, gerçek anlamda Türkiye’deki ilk Gerçek  “Üstün Yetenekliler Kampüsü’'nü Maltepe’de açarak taçlandırdık. Okulumuzda geleceği şekillendirecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.ANABİLİM ÜSTÜN YETENEKLİLER EĞİTİM PROGRAMI (ÜYEP), ULUSLARARASI BİLİMSEL VE AKADEMİK YAYINLARDA ÖRNEK BİR MODEL

Prof. Dr. Uğur Sak ve Dr. Öğr. Üyesi M.Bahadır Ayas'ın yazdıkları "EPTS Curriculum Model: Optimum curriculum differentiator for the education of gifted students" isimli makalede ANABİLİM ÜYEP örnek bir model olarak gösterilmiştir. Anabilim Eğitim Kurumları, makalede ÜYEP modelinin ilk uygulandığı proje okulu olarak yer almaktadır.

ANABİLİM ÜYEP modelinin genel özelliklerinden de bahseden makale, İngiltere'de Gifted Education İnternational dergisinde yayınlanmıştır.
Makaleye 
https://lnkd.in/dWEb5xb linkinden ulaşabilirsiniz.Diğer Haberler

Anabilim'in Dört Yenilmezi Belli Oldu!
2022 Dört Yenilmez Turnuvası Finali Anabilim Maltepe Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Yarışmacılar, tüm rakiplerini eleyerek yenilmezlik unvanlarını almak için mücadele ettiler.2022 Yenilmezlerimiz:Manga..

Devamı
Artokul "Okuldayız Proje Yarışması'nda İkincilik Ödülü
Ponart firmasının Türkiye genelinde düzenlediği Artokul ‘’Okuldayız’’ Proje Yarışması’nda Renklerin Dansı projesi ile Maltepe Kampüsü öğrencileri Melis Bulut, Hande Mira Cide, Çağla Terkitavan, Zeynep..

Devamı
5. 6. 7. ve Lise Öğrencilerin Yıl Sonu Sergisi
Öğrencilerimiz Tuval üzerine akrilik boya ile yaptıkları çalışmalarında 5. Sınıf öğrencilerimiz Kurukafaları kendilerine özgün farklı farklı yorumlarken, 6. sınıf öğrencilerimiz de Afrika Sanatının mo..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye