Yükleniyor

TÜRKİYE'DE İLK DEFA STARTUP WEEKEND ORGANİZASYONU, LİSELİ GENÇLER İÇİN YAPILDI!

Dünyanın önde gelen girişimcilik yarışmalarından biri olan Startup Weekend, 06-08 Aralık tarihleri arasında Anabilim Eğitim Kurumları bünyesinde gerçekleştirildi. Üç gün süren yaratıcı etkinlikte katılımcılar, hayata geçirmek istedikleri fikirleriyle yarışırken uzmanlardan bire bir mentorluk alma imkânı buldu.

Anabilim Eğitim Kurumlarında düzenlenen Startup Weekend,Ümraniye Kampüsünü üç gün boyunca yaratıcı fikir üssüne dönüştürdü. Anabilim Eğitim Kurumları lise öğrencilerine açık olan etkinliğe, İstanbul geneli ve şehir dışından gelen liseli öğrenciler de katılım sağladı.

Anabilim Öğrenci Birliği’nin koordinatörlüğünde düzenlenen organizasyonda katılımcılar üç gün boyunca, oluşturdukları takımlarıyla içlerindeki girişimciyi ortaya çıkararak fikirlerini hayata geçirdi. Girişimcilikteki fırsatları görmek ve bu konuda hızlandırılmış bir simülasyonla iş fikrinin temellerini atmak isteyen herkese açık olan etkinlikte katılımcılar, iş modeli yaratma, etkili sunum hazırlama, tasarım, yazılım gibi konularda uzmanlardan bire bir mentorluk aldı ve bu eğitimlerle fikirlerini gerçeğe dönüştürme imkânı buldu.

Diğer girişimci adaylarla eğlenceli bir ortamda tanışma fırsatı da yakalayan katılımcılar, Startup Weekend’in ilk gününde fikirlerini sundu. Ardından, seçilen maksimum 10 fikir için, beşer kişilik takımlar oluşturuldu. Sonraki 2 gün boyunca ise takımlar, mentorların destekleriyle çalışmalarını yürüttü.

Jüri önünde sunumlarını yapan katılımcılara katılım sertifikaları, 1.olan ALSAN takımına da sertifikalarıyla birlikte hediye çekleri verildi. Etkinlik sona ererken katılımcı öğrenciler, global çapta bir Startup ailesinin parçası haline gelmiş oldu.

Diğer Haberler

Türkiye Matematik Yarışması'nda Üstün Başarı
Türkiye Matematik Yarışması 2021 Finaline katılan öğrencilerimiz Türkiye dereceleri ile bizleri gururlandırdı. Üstün başarı elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyoruz...

Devamı
GSLMUN'21’den Ödül
Anabilim Fen Teknoloji Lisesi 11. sınıf öğrencisi Can Sarı, 23-26 Aralık tarihleri arasında Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen Model United Nations programına katıldı. Program boyunca sözlü ve yazılı a..

Devamı
Anabilim, 4 projeyle TÜBİTAK Yarışması’nda bölge finalinde
Her yıl TÜBİTAK yarışmalarında birçok alanda Türkiye birinciliğinden dünya birinciliğine kadar uzanan başarılar elde eden Anabilim, bu alanda otorite olduğunu bir kez daha belgeledi. 15. TÜBİTAK Or..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye