Yükleniyor

Öğrencimiz Ayçin Güzey, CoSpaces Öğrenci Elçiliği Programına Seçilen İlk Türk Öğrenci Oldu!


Öğrencilerini yaratıcı olma ve geleceğe hazırlama konusunda yetkilendirmek isteyen Anabilim Eğitim Kurumları’nda Artırılmış ve Sanal Gerçeklik gibi yıkıcı teknolojiler proje bazlı öğrenme ile müfredata dahil edilmektedir.


Öğrencilerin ve öğretmenlerin kendi 3D çalışmalarını kolayca oluşturmalarını, kodlarını canlandırmalarını ve Sanal veya Artırılmış Gerçeklik'te keşfetmelerini sağlayan sezgisel bir eğitim teknolojisi olan 2018 yılında Dünya'nın En iyi 25 Eğitim uygulamasından biri seçilen CoSpaces Edu, tüm dünyada CoSpaces Öğrenci Elçiliği Programını başlatmıştır. 

Programa 20 Haziran tarihinde başvuran Ümraniye Kampüs 5. sınıf öğrencimiz Ayçin Güzey, CoSpaces Öğrenci Elçisi seçilmiştir. Bugüne kadar ABD, Kanada ve İspanya'daki okullardan öğrencilerin seçildiği "Öğrenci Elçiliği Programı"na seçilen ilk Türk olan öğrencimizi tebrik ediyoruz.  Ayçin, Beyaz Balina Yayınları tarafından basılan “SADAKO ve Kağıttan Bin Turna Kuşu” kitabını Sanal Gerçeklik ortamında 3 boyutlu olarak tasarlayarak canlandırmış, kodlamış ve seslendirmiştir.


Ayrıca; Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Selin Gökoğlu danışmanlığında, Ümraniye Kampüsü 6. sınıf öğrencisi olan Özge Öztürk ile birlikte "13.Tübitak Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"nda Asya Bölge birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü aldıkları projenin sunumunu da CoSpaces ile tasarlamış ve kodlamıştır.

Afet yönetimi kategorisinde Teknofest 2019 kapsamında yapılacak İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması’na maddi destek alarak katılmaya hak kazanan Ayçin yaz tatilinde çalışmalarına Ümraniye Kampüste devam etmekte ve CoSpaces ile yapılabilecekler konusunda isteyen öğrenciler ile birlikte çalışmaktadır.


Kendisine ve finallere kalan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye