Yükleniyor

İnsansız Hava Araçları Kulübü Çalışmalarına Devam Ediyor

Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnsansız Hava Araçları (İHA) Kulübü, hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Kulüp bünyesindeki İHA takımları iki yıldır başarılı bir çalışma süreci yürütmüş ve 2 yıl üst üste TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması'nda Türkiye Finali’nde yarışmıştır. Yoluna büyüyerek devam eden İHA Kulübü, bünyesine yeni öğrenciler katmak için çalışmalar başlatmış, öncelikle yeni öğrencilere teorik eğitim vermiş ve ardından yaptığı seçmeler ile İHA kulübüne katılacak öğrencilerine kavuşmuştur. Halihazırda kulüpte bulunan öğrenciler ise özgün ve tamamen kendilerine ait tasarımlara sahip olan insansız hava araçları üretme sürecine başlamıştır. Hem döner kanat İHA‘lar hem de sabit kanat İHA’lar üretme çalışmalarına daha lise sıralarında başlayan, havacılığa gönül vererek ve bu süreçte yorulmadan azimle çalışan öğrencilerimize ve kendilerine desteklerini esirgemeyen danışman öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. 

Diğer Haberler

OKUBEG Sınavında Büyük Başarı
Bilgiye ulaşma, çıkarım yapma, analitik okuma, yansıtma ve değerlendirme becerilerinin ölçüldüğü OKUBEG sınavında 3. sınıflarımızda 2 öğrencimiz %3'lük dilime girerek Derin Okuma Uygulaması'na girmeye..

Devamı
Türkiye Matematik Yarışması'nda Finaldeyiz!
Anabilim Eğitim Kurumları, Türkiye Matematik Yarışması’nda adını finale yazdı. Anabilim İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerimiz Arda Uğur, Ayaz Ceylan, Gürbüz Selim Boyraz ile Anabilim Ortaokulu 5. Sınıf ..

Devamı
Anabilim Gençlik Organizasyonu Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı
AGO (Anabilim Gençlik Organizasyonu) 13-16 Mayıs 2022 tarihleri arasında Ataşehir Lise ve Ümraniye kampüslerimizde 102 öğrencinin katılımıyla Tarih öğretmenimiz Erdi Aksu’nun danışmanlığında heyecanlı..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye