Yükleniyor

CERN’den ‘Anabilim’li paylaşım

Anabilim Fen Teknoloji Lisesi öğrencileri, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi(CERN) tarafından düzenlenen ve 11.000'den fazla katılımcıya ulaşan ‘Beamline for Schools2022’ Uluslararası Parçacık Fiziği Yarışması için çalışmalara başladı. Gerçek bir parçacık fiziği laboratuvarında deney yapma fırsatı sunan yarışmaya katılan takımımız, 15-17 Aralık’ta CERN koordinatörleri Margherita Boselli ve Marcus Joose tarafından düzenlenen çevrim içi etkinliğe katıldı. Öğrencilerimiz, İngilizce yapılan CERN toplantılarında parçacık fiziğinin temellerini anladı. Boselli’nin sık sık takımımızla ilgilenmesi, öğrencilerimizin fizik konusundaki motivasyonunu artırdı. Dünya haritasında ülkemizi işaretleyen ve başka ülkelerin de canlı olarak işaretlendiğini gören takımımız, bir kez daha uluslararası bir yarışma içinde olduklarını görerek heyecanlandı. CERN Beamline for Schools, okulumuzun ve öğrencilerimizin fotoğraflarını sosyal medyadan “150’den fazla öğrenci, dünyanın dört bir yanından bağlanarak ‘Beamline for Schools2022’ etkinliğini takip etti. Bu fotoğraf Türkiye’den” notuyla paylaştı. Yarışmaya katılan öğrencilerimiz, eğitimin çok faydalı geçtiğini anlattı. Takımımız, “CERN gibi bilimsel bir kurumdan yetkili kişilere bağlanmak bizi çok mutlu etti. Uluslararası bir organizasyonda yer almak ve yarışmaya katılma fırsatı bulmak hem çok eğlenceli hem de heyecan verici. Çalışmalara başlamayı iple çekiyorum” açıklamasını yaptı.

Diğer Haberler

Türkiye Matematik Yarışması'nda Üstün Başarı
Türkiye Matematik Yarışması 2021 Finaline katılan öğrencilerimiz Türkiye dereceleri ile bizleri gururlandırdı. Üstün başarı elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyoruz...

Devamı
GSLMUN'21’den Ödül
Anabilim Fen Teknoloji Lisesi 11. sınıf öğrencisi Can Sarı, 23-26 Aralık tarihleri arasında Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen Model United Nations programına katıldı. Program boyunca sözlü ve yazılı a..

Devamı
Anabilim, 4 projeyle TÜBİTAK Yarışması’nda bölge finalinde
Her yıl TÜBİTAK yarışmalarında birçok alanda Türkiye birinciliğinden dünya birinciliğine kadar uzanan başarılar elde eden Anabilim, bu alanda otorite olduğunu bir kez daha belgeledi. 15. TÜBİTAK Or..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye