Yükleniyor

CERN’den ‘Anabilim’li paylaşım

Anabilim Fen Teknoloji Lisesi öğrencileri, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi(CERN) tarafından düzenlenen ve 11.000'den fazla katılımcıya ulaşan ‘Beamline for Schools2022’ Uluslararası Parçacık Fiziği Yarışması için çalışmalara başladı. Gerçek bir parçacık fiziği laboratuvarında deney yapma fırsatı sunan yarışmaya katılan takımımız, 15-17 Aralık’ta CERN koordinatörleri Margherita Boselli ve Marcus Joose tarafından düzenlenen çevrim içi etkinliğe katıldı. Öğrencilerimiz, İngilizce yapılan CERN toplantılarında parçacık fiziğinin temellerini anladı. Boselli’nin sık sık takımımızla ilgilenmesi, öğrencilerimizin fizik konusundaki motivasyonunu artırdı. Dünya haritasında ülkemizi işaretleyen ve başka ülkelerin de canlı olarak işaretlendiğini gören takımımız, bir kez daha uluslararası bir yarışma içinde olduklarını görerek heyecanlandı. CERN Beamline for Schools, okulumuzun ve öğrencilerimizin fotoğraflarını sosyal medyadan “150’den fazla öğrenci, dünyanın dört bir yanından bağlanarak ‘Beamline for Schools2022’ etkinliğini takip etti. Bu fotoğraf Türkiye’den” notuyla paylaştı. Yarışmaya katılan öğrencilerimiz, eğitimin çok faydalı geçtiğini anlattı. Takımımız, “CERN gibi bilimsel bir kurumdan yetkili kişilere bağlanmak bizi çok mutlu etti. Uluslararası bir organizasyonda yer almak ve yarışmaya katılma fırsatı bulmak hem çok eğlenceli hem de heyecan verici. Çalışmalara başlamayı iple çekiyorum” açıklamasını yaptı.

Diğer Haberler

Anabilim'in Dört Yenilmezi Belli Oldu!
2022 Dört Yenilmez Turnuvası Finali Anabilim Maltepe Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Yarışmacılar, tüm rakiplerini eleyerek yenilmezlik unvanlarını almak için mücadele ettiler.2022 Yenilmezlerimiz:Manga..

Devamı
Artokul "Okuldayız Proje Yarışması'nda İkincilik Ödülü
Ponart firmasının Türkiye genelinde düzenlediği Artokul ‘’Okuldayız’’ Proje Yarışması’nda Renklerin Dansı projesi ile Maltepe Kampüsü öğrencileri Melis Bulut, Hande Mira Cide, Çağla Terkitavan, Zeynep..

Devamı
5. 6. 7. ve Lise Öğrencilerin Yıl Sonu Sergisi
Öğrencilerimiz Tuval üzerine akrilik boya ile yaptıkları çalışmalarında 5. Sınıf öğrencilerimiz Kurukafaları kendilerine özgün farklı farklı yorumlarken, 6. sınıf öğrencilerimiz de Afrika Sanatının mo..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye