Yükleniyor

Bir Ömürdür Atatürk

Anabilim Eğitim Kurumları, geride aydınlık bir gelecek bırakan Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yılında tüm kampüslerde saygıyla andı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenlerde, Ata’mıza dinmeyen özlemimiz bir kez daha vurgulandı.

Anabilim Eğitim Kurumları, her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurlanışının 83. yıl dönümünde duygu yüklü törenlerle andı. Sosyal Bilimler zümresi tarafından hazırlanan tören tüm kampüslerde saygıdeğer yöneticilerimiz ve sevgili öğlencilerimizin Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başladı. Ata’mızın ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05'te saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Tören her kampüste sosyal zümresinden sunucu olan öğretmenlerin açılış konuşmasıyla devam etti. 10 Kasım Ata’mızı daha iyi anlamak, O'nu takip edebilmek, O'nun gibi ileri görüşlü ve vatansever olabilme günüdür. Bu amaçlarla hazırlanan törenimizde günün anlam ve önemi İcra Kurulu üyesi ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Sayın Ceylan Adanalı Kabadayıoğlu’nun “10 Kasım Ölümsüzlüğün Adı” konulu sunumu ile gerçekleşti.

Atatürk’ü sevmek demek O’nun izinde yılmadan yürümek demektir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yaşadığı her dönemde genç nesillere önem vermiştir. Hedefleri olan ve bu hedeflere emin adımlarla yürüyen genç nesiller inşa etmeyi arzulamıştır. İşte bu amaçlarla Anabilim Eğitim Kurumları Sosyal Bilimler zümresi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Anabilim gençlerinin günümüz Türkiye’sinden Ata’mıza seslendiği Ata’ya Mektup Yarışması’nı düzenledi. Yazılan mektuplar içerisinden dereceye giren öğrencilerimizin isimleri tören esnasında açıklandı.

Büyük önderimizi andığımız törenler, tüm kampüslerde hazırlanan “Bir Ömürdür Atatürk” adlı sunum ile devam etti. Ortaokul kademesinden liseye kadar bu çalışmada yer alan öğrencilerimiz ulu önderimizi çocukluk hayatından askerlik yaşamına, devlet adamlığından özel yaşamına, son günlerinden vefatına kadar, bilinen ve bilinmeyen tüm yönleriyle canlandırdı. Müzik Zümresi öğretmenlerimizin öğretmen orkestrası ile yer aldığı törenimiz öğrencilerimizin Mustafa Kemal’in "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" sözü ile sona erdi. 

Diğer Haberler

Uluslararası Urfodu Yarışması’nda Dört Altın Madalya!
İlgili branş alanlarında öğrencilerin sahip oldukları temel bilgi ve yetenek alanlarını geliştirmek amacıyla düzenlenen Uluslararası Urfodu Yarışması'nda Biyoloji alanında Anabilim Fen ve Teknoloji Li..

Devamı
Anabilimde Okuma Bayramı Coşkuyla Kutlandı
14 Mayıs Cumartesi günü 1. sınıf öğrencilerimiz, sene başından bu yana yaptıkları çalışmaları velilerine sundular. Koro, jimnastik, bale, modern dans, Türkçe ve İngilizce dramanın sahnelendiği eğlen..

Devamı
Anabilim Öğrencileri Dünya Üniversitelerinden Kabul Alıyor
p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Calibri}span.s1 {font-kerning: none}Anabilim Anadolu Lisesi ve Anabilim Fen Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz dünya çapındaki üniversitelerden kabul a..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye