Yükleniyor

AVRUPA'DA YILIN GİRİŞİMCİ OKULU ANABİLİM

    Avrupa’da Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın yürüttüğü program kapsamında, derece alıp seçilen okullar; eğitim vizyonları ve uyguladıkları girişimcilik eğitim programlarının değerlendirilmesiyle ‘Yılın Girişimci Okulu’ olmak için yarıştı. Türkiye’de eğitim veren Özel bir eğitim kurumu ‘J.A.Europe’ tarafından da ‘Yılın Girişimci Okulu’ seçildi.


    Özel Anabilim Fen-Teknoloji Lisesi ve Anadolu Lisesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden GençBİZZ, Türkiye Finali’nde, ‘Yılın Girişimci Okulu’ olarak seçildi. Bunun sonucunda ülkemizi Avrupa'da temsil eden Anabilim, ‘J.A.Europe’ tarafından da ‘Yılın Girişimci Okulu’ seçildi. Özel Anabilim Eğitim Kurumları İcra Kurulu Üyesi Seda Kılıç Aytaçlı “Kurumumuz bir ‘ilk’e imza atarak, kendi bünyesinde hazırlanan ‘Girişimcilik ve İnovasyon’ dersini müfredata yerleştirdi. Öğrencilerimiz, daha lise sıralarında girişimciliği deneyimlemeye başlıyor, girişimcilik ve etkili sunum becerileri eğitimi alıyor. Anabilim İnovasyon Merkezi’mizi kurduk. Bu merkezde pek çok proje fikri hayata geçiriliyor. Girişimcilik ve inovasyon adına yaptığımız bunun gibi çalışmalar sonucunda ‘GençBİZZ Türkiye Finali’nde ‘Yılın Girişimci Okulu’ olarak seçilmenin gururunu yaşadık” dedi.


    Avrupa’daGenç Başarı Eğitim Vakfı’nın yürüttüğü program kapsamında, derece alıp seçilen okullar; eğitim vizyonları ve uyguladıkları girişimcilik eğitim programlarının değerlendirilmesiyle ‘Yılın Girişimci Okulu’ olmak için yarıştı. Ülkemizi başarıyla temsil eden Özel Anabilim Ataşehir Fen Teknoloji Lisesi ve Anadolu Lisesi, Mesleki ve Akademik Okullar kategorisinde ulusal düzeyde yapılan değerlendirme sonucunda, ‘Yılın Girişimci Okulu’ seçildi. 25 Avrupa ülkesinden mesleki ve akademik kategoride seçilen 39 okul, 9 Kasım 2020’de ‘Girişimcilik Okulu (TES) Ödül Töreni’nde bir araya geldi. Bu yıl altıncısı gerçekleşen yarışmaya, 51 okul müdürü ve öğretmenin katıldığı çevrimiçi etkinlikte okullar ödüllerini alırken, gerçekleşen atölye çalışmalarına da katılım sağladı. ‘TES Ödülleri’ kıtanın dört bir yanından okullara, müdürlere ve öğretmenlere girişimci öğrenim girişimlerinde rehberlik etmek için destekleyici ve motive edici bir çerçeve sağlamayı amaçlayan, ülkemizde Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından yürütülen bir program.
Diğer Haberler

Lise Öğrencilerimiz TÜBİTAK tarafından düzenlenen Kutup Araştırma Projeleri Yarışması'nda Finalde!
TÜBİTAK tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması’nın değerlendirme sonuçları açıklandı. Merve Pınar Tekin'in danışmanlığını yaptığı, Lider Öngen, İlke Okbay ve Onur Ü..

Devamı
Serbest Stil Türkiye Şampiyonası'nda Dans Şov Küçükler Kategorisinde Türkiye Birinciliği
2. sınıf öğrencimiz Duru Kiriş, 24 Haziran Cuma günü Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) tarafından düzenlenen Serbest Stil Türkiye Şampiyonası’nda Dans Şov küçükler kategorisinde takımıyla birli..

Devamı
TÜBİTAK Proje Yarışması Fizik Alanında Türkiye Birinciliği
“Gelecek için fark eder” anlayışı ile çıktığımız bu yolda; bilimsellik, rasyonellik ve modern eğitim anlayışı temel motivasyon kaynağımızı oluştururken; öğrencilerimizi ezberden uzak, tamamen uygulama..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye