Yükleniyor

Anabilimliler sosyal sorumluluk projelerine başlıyor!

ANABİLİMLİLER SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE BAŞLIYOR

Anabilimli gençlerin sosyal sorumluluk projeleriyle toplum hizmeti yaparak çevreye ve insana duyarlı bireyler olması hedefleniyor.

Dünya ile entegre eğitim modelini benimseyen Anabilim’in bir alt markası olarak kurulan Anabilim İnovasyon Merkezi, ortak işbirlikleri yaparak, toplum hizmeti için de çeşitli sosyal sorumluluk projeleri geliştirdi. Projelerden bazıları şu şekilde:

Best Buddies İnternational Arkadaşlık Programı: Zihinsel ve gelişimsel engelli insanların, akranlarıyla anlamlı arkadaşlıklar kurmaları sağlanacak.

Devlet Okulu Öğrencilerine Yabancı Dil Destek Programı: Liseli öğrenciler, küçüklere İngilizce dersi vererek onlara dil gelişimde yardımcı olacak.        

Atık malzemelerle Ürün Tasarımı Programı: Öğrenciler tercih ettikleri atık malzemeleri toplayarak, sanat öğretmeninden alacakları danışmanlıkla çalışmalarını sanat eserine dönüştürecek ve sosyal toplum içinde eserlerini sergileyerek toplumsal bilincin uyanmasına destek olacaklar.

Yarenlik Yolunda Sesli Kitap Okumaları: Yarenlik Yolu platformu ile birlikte yürütülecek programda, öğrenciler gönüllü kitap okumaları ile büyüklerimizin ruhuna dokunacaklar. 

Parıltı Görme Engellilere Destek Derneği: Engelli öğrencilere, online platformda belirlenecek bir kitabı okuma etkinliği yapılacak.

Hayvan Barınağı Çalışmaları: Öğrenciler hayvanların altına serebilmek için, kağıt, karton, gazete kağıdı gibi atıkların toplayıp barınağa iletecek ayrıca yavru köpekleri gezdirecekler.

Diğer Haberler

Anabilim'e Yüzme Şampiyonası'nda 12 madalya
Anabilim Spor Kulübü (ASK), 3-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Türkiye Turkcell Kısa Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonası’na damga vurdu. 52 kulüpten 513 yüzücünün katıldığı şa..

Devamı
Anabilim’de ‘Küresel İklim Değişikliği’ Semineri
Anabilim Lise Sosyal Zümresi, TEMA Vakfı desteği ile dünyayı etkileyen iklim değişikliğine dikkat çekmek için ‘Küresel İklim Değişimi’ konulu seminer düzenledi. Konuyla ilgili gençlerin farkındalık ..

Devamı
Anabilim, 3. yarı olimpik yüzme havuzunu Maltepe Kampüsü’nde açtı
Anabilim Eğitim Kurumları, yüzme sporunu geliştirmek ve yetiştirdiği şampiyon yüzücülere yenilerini eklemek için dev bir adım daha attı. Yüzmede çığır açıp Ay-Yıldızlı bayrağımızı yurt dışında dalg..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye