Yükleniyor

Anabilim Lisesi Öğrenci ve Velileri “Yurt Dışında Eğitim” Konulu Seminerde Buluştular!

Anabilim Eğitim Kurumları Yurt Dışı Eğitim Birimi’nin yıllık çalışmaları doğrultusunda, Hz, 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri ve velileri ‘Yurt Dışında Eğitim’ konulu seminerde bir araya geldi.

İki ayrı oturum şeklinde, alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen eğitimde, kısa dönem, PG-postgraduate değişim programları, yurtdışı eğitimde kabul sürecinin olmazsa olmazı TOEFL-IELTS  gibi uluslararası sınavlara hazırlık süreçleri, başvuru sürecinde atılacak ilk adım ile sonrasında izlenecek yollar hakkında detaylı bilgi verildi. Ayrıca öğrencilere, hangi ülkedeki, hangi üniversitenin, hangi öğrenci için daha avantajlı olduğunu gösteren 5D Kriteri (Doğru öğrenci, Doğru program, Doğru ülke, Doğru yıl ve Doğru hedef) detaylarıyla açıklandı.

Okulun eğitim modelinde yer alan ve her öğrencinin okuldan mezun olmadan tamamlamak zorunda olduğu, sosyal sorumluluk çalışmalarının, TÜBİTAK, TEKNOFEST gibi bilimsel projelere katılımın yanı sıra spor/sanat/müzik/kültür alanında yaptıkları çalışmaların da bireysel portfolyo dosyaları için ne kadar önemli olduğu paylaşıldı. Anabilimli her öğrencinin 11. sınıfta TOEFL/IELTS gibi sınavlara girip dil yeterlilikleri daha lise sıralarında almaları da temel hedef.

Diğer Haberler

ERASMUS+ PROJESİ İÇİN DERSLER BAŞLIYOR!
Anabilim Eğitim Kurumları Bilişim Teknolojileri Bölümü tarafından ‘Avrupa Birliği’nce yürütülen, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenenErasmus+ KA229 programına 2019’da kabul edilen “Walking ..

Devamı
Hızlı Okuma Eğitimi Başladı!
Anabilim Eğitim Kurumları ve AyThink Gelişim işbirliğiyle 7, 8, 11 ve 12. sınıflar için düzenlenen ‘Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi’ başladı. Bu eğitim ile öğrencilerin anlama hızını ve anahtar kelime..

Devamı
Anabilim, Türkiye Matematik Yarışması’nda Yine Finalde!
Anabilim Eğitim Kurumları, Türkiye Matematik Yarışması’nda adını finale yazdı. İlkokuldan 5 öğrencimizin gösterdiği başarının ardından Anabilim Eğitim Kurumları ortaokul kademesinden iki öğrencimiz ..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye