Yükleniyor

Anabilim Eğitimde İyi Örnekler Konferansı'nda!

Eğitim Reformu Girişimi tarafından desteklenen eğitimde fark yaratacak yaratıcı ve yenilikçi çözümleri üretmek için Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi'nin desteği ile 2004 yılından bu yana her yıl düzenlenen ve bu sene 18'incisi yapılan Eğitimde İyi Örnekler Konferansı'nda, Matematik Bölüm Başkanımız Gaye İstek ile Bilişim Teknolojileri Bölüm Başkanı ve Eğitek Birim Müdürümüz İdiye Ökten en iyi örneklerden biri seçilen "Sanal Gerçeklikte Canlanan 3B Problemler" konulu çalışmalarını 2 Ekim 2021 Cumartesi günü sundular. "Öğrencilerimiz matematik derslerinde neden beceri temelli soruları anlamakta zorlanıyorlar?'',  ''Onları bu soruları anlamlandırmada nasıl destekleyebiliriz?" sorularından yola çıkarak hazırlanan ve geçen sene 4, 7 ve 8. sınıflarımız ile uygulanan çalışmada matematik Öğretime farklı bir yaklaşım getirilmesi hedeflenmiştir. 18. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı'nda Türkiye'nin 27 ilinden seçilen 96 iyi örnek sözlü sunumu arasında yer alan çalışmaları sebebiyle öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Diğer Haberler

ERASMUS+ PROJESİ İÇİN DERSLER BAŞLIYOR!
Anabilim Eğitim Kurumları Bilişim Teknolojileri Bölümü tarafından ‘Avrupa Birliği’nce yürütülen, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenenErasmus+ KA229 programına 2019’da kabul edilen “Walking ..

Devamı
Hızlı Okuma Eğitimi Başladı!
Anabilim Eğitim Kurumları ve AyThink Gelişim işbirliğiyle 7, 8, 11 ve 12. sınıflar için düzenlenen ‘Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi’ başladı. Bu eğitim ile öğrencilerin anlama hızını ve anahtar kelime..

Devamı
Anabilim, Türkiye Matematik Yarışması’nda Yine Finalde!
Anabilim Eğitim Kurumları, Türkiye Matematik Yarışması’nda adını finale yazdı. İlkokuldan 5 öğrencimizin gösterdiği başarının ardından Anabilim Eğitim Kurumları ortaokul kademesinden iki öğrencimiz ..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye