Yükleniyor

Anabilim’de Cumhuriyet coşkusu

Anabilim Eğitim Kurumları’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlandı. Tüm kampüslerimizde yapılan törenlerde 29 Ekim 1923’ün Atatürk ilke ve inkılâplarına sahip çıkma ve bu bilinçle aydınlık bir geleceğe doğru birlikte yürüme günü olduğu vurgulandı. Törenler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından öğrencilerimizin eserlerinden oluşan resim sergisi izletildi. Cumhuriyetin nasıl kazanıldığını vurgulayan barkovizyon izlendikten sonra öğrencilerimizin hazırladığı “Cumhuriyet Güneşi” adlı oratoryo sahnelendi. Cumhuriyetin nasıl kurulduğunun anlatıldığı, tarihi gözler önüne seren oratoryo, şarkılar ve marşlar eşliğinde devam etti. Cumhuriyetin gelişinin getirdiği değişim, modern dansla ifade edildi. Büyükten küçüğe herkes cumhuriyetin Türk milletinin varoluş nedeni olduğunu haykırdı. Törenin sonunda Müzik Zümresinin hazırladığı Okul Bando Takımı, izleyenlere bayram coşkusunu tam olarak yaşattı. Profesyonel çekimle kaydedilen tören, 29 Ekim günü tüm öğrencilere TEAMS üzerinden izletildi. Öğrencilerimiz, bu güzel törenlerle izleyenlere bir ayağı kendi kültürel köklerimizde, bir ayağı evrensel değerlerde olan modern cumhuriyet rüyasını bir kez daha doyasıya yaşattı.

Bizler unutmuyoruz, sizler de unutmayınız ki bu tarihten sonra Türk halkının cumhuriyetten, onun getirdiği hak ve özgürlüklerden yoksun olarak yaşaması mümkün değildir. Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmak, vatan ve millet sevgisini içimizde barındırabilmektir.

Diğer Haberler

Anabilim'in Dört Yenilmezi Belli Oldu!
2022 Dört Yenilmez Turnuvası Finali Anabilim Maltepe Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Yarışmacılar, tüm rakiplerini eleyerek yenilmezlik unvanlarını almak için mücadele ettiler.2022 Yenilmezlerimiz:Manga..

Devamı
Artokul "Okuldayız Proje Yarışması'nda İkincilik Ödülü
Ponart firmasının Türkiye genelinde düzenlediği Artokul ‘’Okuldayız’’ Proje Yarışması’nda Renklerin Dansı projesi ile Maltepe Kampüsü öğrencileri Melis Bulut, Hande Mira Cide, Çağla Terkitavan, Zeynep..

Devamı
5. 6. 7. ve Lise Öğrencilerin Yıl Sonu Sergisi
Öğrencilerimiz Tuval üzerine akrilik boya ile yaptıkları çalışmalarında 5. Sınıf öğrencilerimiz Kurukafaları kendilerine özgün farklı farklı yorumlarken, 6. sınıf öğrencilerimiz de Afrika Sanatının mo..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye