Veli Görüşleri

Sevgili Seda Hocam,

 

Bizi çok mutlu eden bir gelişmeyi sizinle paylaşmak istedim.

 

Bildiğiniz gibi Derya Anabilimin bize önayak olduğu UGO projesinde 3 sene önce altın ödülüne sahip olmuştu. Derya bu projeyi üniversite hayatında da devam ettirdi. Bu sene ekim ayında Prag da yapılacak olan ve en üst düzeyde katılım sağlanacak olan dünyada altın ödülü almış katılımcıların toplanacağı 5 günlük toplantıya gitmeye hak kazandı. Türkiye ve diğer ülkelerden altın ödülü sahibi sadece ikişer kişinin bulunacağı bu organizasyonda bir öğrencinin sizden (dolayısı ile benden) olması sevincini sizinle paylaşmak istedim. Hali ile Derya’nın ayakları yerden kesilmiş durumda. Oğluma bu imkanı sağlayan bu kuruma ne kadar teşekkür etsem az...

 

Organizasyon sonrası projeye yeni katılan öğrencileriniz mevcut ise gelsin Derya bir brifing versin. Anabilime olan borcunu ödemeye başlasın. Benimle beraber sizin de gurur duyacağınızı bildiğim için bilginiz olsun istedim. Tekrardan çok teşekkürler.

 

Sevgilerimle

Didem AKOĞLU
Tuba Hocam Merhaba,


Yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce eşim Hatice'yle size çok teşekkür etmek istedik. Elif Amerika’da yaz okulunu tamamladı ve yarın yeni eğitim - öğretim dönemi başlıyor, yaz okulundaki hocası Elif'in İngilizce becerisini sınıfın en iyi 3 öğrencisinden birisi olarak tanımladı, görüştüğümüz hiç kimse Elif'in İngilizceyi Türkiye'de öğrendiğine inanamıyor. Bu tamamen sizin katkılarınızla oldu. Bilmenizi istedim. 

 

Ülke dışına çıkmadan çocukların ne kadar ilerlediği görülmüyor maalesef.  Anabilimde gerçekten çocuklarımızı dünyanın herhangi bir yerinde hayatlarına devam edebilecek şekilde yetiştirmişsiniz, Kamer hocaya, Özgür hocaya ve diğer öğretmenlerimize de çok selamlarımızı ve teşekkürlerimizi iletin lütfen.

 

Eğer bu taraflara yolunuz düşerse sizi misafir etmeyi çok isteriz.

 

Bu vesileyle yeni eğitim yılınızı da tebrik ederiz. 

 

Selamlar.

Ertuğrul – Hatice ÇAMSertaç Akdoğan / CNBC-e Ekonomi Editörü (Ada’nın Babası)

Adayı kayıt etmeden önce çok okul araştırdık. Sadece sınav odaklı olmayan, çocukları test odaklı eğitmeyen, bunun yanında spor ve yabancı dile ağırlık veren ve çocuğun mutluluğunu amaç edinen bir okul aradık. Anabilim’in Ataşehir Kampüsü’ne ilk gittiğimizde gördüğüm ortam, doğru okula geldiğimiz hissini verdi bana. Ve hiç tereddüt etmeden Kayıt ettirdik Ada’yı. Ada yeni okulunu, arkadaşlarını ve öğretmenini hiç yadırgamadı. Haftada 12 saat İngilizce dersi okulun yabancı dile ne kadar önem verdiğini gösteriyor. İleriki yıllarda İspanyolca veya Almanca eğitimi alacak olması da Anabilim’i tercih etmemizde büyük bir etken oldu.Mine Eren / Uzman Psikolog (Eylül’ün Annesi)

Bu yıl Anabilim’de ilk yılımız. İsabetli bir seçim yaptığımıza yürekten inanıyoruz. Kızım okula severek gidiyor, arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok seviyor. Öğretmenlerimiz çok enerjik ve komik. İnsan öğrenmeyi ancak neşeli bir ortamda yapabilir. Beyin en iyi öğrenmeyi gerilim ortamında değil, pozitif ortamda yapabiliyor. Benim de inandığım en önemli eğitim ekolü şöyle diyor: Neşesiz hiçbir şey olmaz… Artık günümüz çocuklarına geleneksel eğitim yöntemleri yeterli gelmiyor. Temennim, Anabilim çalışmalarında öncü olarak yeni nesil eğitime önemli katkılarda bulunur.Serkan Öztürk / Turkcell IT Bölüm Başkanı (Poyraz’ın Babası)

Oğlumuz Poyraz, 3.5 yaşında ve Anabilim’de ikinci yılını yaşıyor. Özellikle bu yaştaki çocukların okula gitmesi hayli zordur. Ancak biz Poyraz'da hiç zorluk yaşamadık. İlk günden itibaren okuluna severek gidiyor. Haftasonları bile bazen beni neden okula götürmüyorsunuz diye kızıyor. Bunu yaşamamızda tabi ki okul müdürümüz ve öğretmenlerimizin katkısı büyük. O kadar içten ve sıcak davranıyorlar ki oğlumuz hiç yabancılık seçmedi. Ayrıca hiç sıkılmadan aldığı eğitim sayesinde öğrendiklerini evde zevkle tekrarlaması da bize ayrı bir mutluluk veriyor.Senem Türkerden / Sanat Yönetmeni (Tuana’nın Annesi)

Okulumuzun başka bir kuruma devredilmesiyle başlayan okul arama maceramız, Anabilim Eğitim Kurumları ile son buldu. Çünkü Anabilim; akademik başarıya oldukça önem verirken, çocukların başarısını gerçek anlamda destekleyen diğer etkinliklerden de taviz vermeyen bir okul olarak, görüştüğümüz diğer okullardan farklılaştı. Geçirdiğimiz 3 ayın sonunda, evimize olan mesafesini bile göze alarak tercih ettiğimiz Anabilim Eğitim Kurumları’nın ne kadar doğru bir karar olduğunu anladık. Bu uzun soluklu yolda, birlikte yürümekten hem keyif hem de onur duyacağım değerli Anabilim eğitimcilerine sonsuz teşekkürler…Nurten Sezer / İş Bankası Şube Müdürü (Esin ve Ezgi’nin Annesi)

8 yıldır içinde bulunduğumuz Anabilim ailesinin beni en fazla cezbeden yanı, Atatürkçü düşünceye olan güçlü bağları ile özgür düşünceye sahip olan ve bu düşüncelerini söylemekten çekinmeyen gençler yetiştirme çabasıydı. Başta büyük kızım Ezgi’ye güçlü bir temel eğitim veren, şu an okulda görevli olmamakla birlikte hala hafızamızda yer alan Zerrin Öğretmen ile küçük kızım Esin’e, yaşıtlarından küçük olmasının dezavantajını hissetmeden okula ısınmasını sağlayan ve verdiği eğitime büyük güven duyduğumuz Havva Öğretmen olmak üzere, tüm katkıları için Anabilim eğitim kadrosuna teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum. Atatürk ilkeleri izinde yürüdüğünüz yol, hep açık olsun.Erkan Duyar / Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi (Erinç Demir’in Babası)

Anne ve babaların en değerli varlıkları, tartışmasız, çocuklarıdır. Bu değerli varlıklarının olumlu gelişimlerini gözlemlemek ayrı bir mutluluk ve keyiftir. Çocuğumuzun bu gelişimine katkı vererek, emeklerini esirgemeyen Naz, Meryem ve Öznur Öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm Dragos Anabilim Anaokulu çalışanlarına şükranlarımı sunarım. İyi ki varsınız.Murat Çakır / Ekonomist (Ege ve Eylül’ün Babası)

Atatürk ilke ve inkılaplarını, Cumhuriyet’in değerlerini kendine rehber olarak seçip bu yolda ilerleyen bir eğitim yuvası olarak Anabilim Eğitim Kurumları’nda çocuklarımın eğitimlerini sürdürmelerinden son derece mutluyum. Özünde başarı ve sevgi olan okulumuzun tüm çalışanlarına saygılarımı sunuyorum.Korhan Demirci / Tırsan Lojistik (Zeynep’in Babası)

Her gün, güven ve huzurla teslim ettiğim kızımın, Atatürkçü, çağdaş, vatanını, insanları ve tüm canlıları seven, kendisiyle ve dünya ile barışık, sosyal ve üreten bir birey olması için bilimle, tecrübeyle, iş disipliniyle ve sevgiyle çalışan Anabilim Eğitim Kurumları’na ve onun tüm çalışanlarına teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL