Uzay Düşündüğümüz Kadar Uzak Değil!

‘’Uzayda yaşamın nasıl olacağı’’, ‘’kendi güneş sistemimizle başlayıp daha da uzaklara gitmek ve oralarda yaşamı sürdürebilmek’’ konuları üzerine Fen Bilimleri öğretmenimiz Ş. Caner Diler, Astronomi seminerine katıldı. Prof. Dr. Dursun Koçer başkanlığında eğitmenler; üç gün orta öğretimde astronominin nasıl kullanılabileceğini anlattılar, sunumlar verdiler, gece gözlemleri ile yıldızları ve Ay’ı incelettiler, atölye çalışmaları ile teleskop yapmayı öğretip, güneş saati ve gökyüzü atlası çalışması yaptırdılar. Seminer ile astronomi alanındaki bilgi eksiklikleri tamamlanmış, kavram yanılgıları düzeltilmiş, ayrıca gözlem tecrübesi edinilerek astronomi materyalleri geliştirme becerileri sağlanmıştır. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına en iyi şekilde hazırlanarak değişime ayak uydurmaktayız. Açılacak olan Fen ve Teknoloji Lise’nin içinde Astronomi kulübü kurarak uzay istasyonundaki astronotlarla iletişime geçip öğrencilerimizde farkındalık yaratmak ve kendi teleskopumuzu yapmak artık hedefimiz.

Diğer Haberler

Akademi Lig Miniminik Kategorisi İstanbul Finali’nde, Anabilim Basketbol Takımımız Asya ve İstanbul Şampiyonu!
2017-2018 sezonunda 26takımın yarıştığı “Akademi Lig Müsabakaları”na katılan Anabilim BasketbolU10 2008 doğumlu okul takımımız toplamda 14 galibiyetle “Asya ve İstanbul Şampiyonu” oldu.Müsabakalar ..

Devamı
"Lüküs Hayat" müzikaline görkemli gala!
Anabilim Anadolu Lisesi Müzikal Tiyatro Topluluğu, Türk tiyatrosunun en önemli klasiklerinden biri olan “Lüküs Hayat” müzikali ile 7 Haziran tarihinde Anabilim Ümraniye Kampüsü konferans salonunda, ..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL