Uzay Düşündüğümüz Kadar Uzak Değil!

‘’Uzayda yaşamın nasıl olacağı’’, ‘’kendi güneş sistemimizle başlayıp daha da uzaklara gitmek ve oralarda yaşamı sürdürebilmek’’ konuları üzerine Fen Bilimleri öğretmenimiz Ş. Caner Diler, Astronomi seminerine katıldı. Prof. Dr. Dursun Koçer başkanlığında eğitmenler; üç gün orta öğretimde astronominin nasıl kullanılabileceğini anlattılar, sunumlar verdiler, gece gözlemleri ile yıldızları ve Ay’ı incelettiler, atölye çalışmaları ile teleskop yapmayı öğretip, güneş saati ve gökyüzü atlası çalışması yaptırdılar. Seminer ile astronomi alanındaki bilgi eksiklikleri tamamlanmış, kavram yanılgıları düzeltilmiş, ayrıca gözlem tecrübesi edinilerek astronomi materyalleri geliştirme becerileri sağlanmıştır. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına en iyi şekilde hazırlanarak değişime ayak uydurmaktayız. Açılacak olan Fen ve Teknoloji Lise’nin içinde Astronomi kulübü kurarak uzay istasyonundaki astronotlarla iletişime geçip öğrencilerimizde farkındalık yaratmak ve kendi teleskopumuzu yapmak artık hedefimiz.

Diğer Haberler

Anabilim ailesi yeni eğitim öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaptı.
Güçlü kadrosu ve büyüyen yapısıyla eğitimde adından söz ettiren bir marka olan Anabilim Eğitim Kurumları, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaparak Ümraniye Kampüs bahçesinde ..

Devamı
Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcularından “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda bir birincilik daha!
Anabilim Spor Kulübü, yetiştirdiği genç sporcularının başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Gelecek dönemde Anabilim Spor Kulübü bünyesinde Akfırat Kampüsü’nde, yeni bir branş olarak aç..

Devamı
Geleceğin Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcuları “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda birinci oldular!
Anabilim Eğitim Kurumları olarak çocuk gelişiminde sporun önemli bir yeri olduğu bilinciyle kurduğumuz ve sayısız başarıya imza attığımız Anabilim Spor Kulübü, bünyesine ekleyeceği Binicilik Branşın..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL