Günlük yaşamımızda dil yanlışlarının farkına vardık.

Çocuklarda dil bilinci oluşturup Türkçenin doğru kullanımına dikkat çekmek için Ataşehir ve Sancaktepe Kampüslerimizde, 4. sınıf öğrencileri arasında “Günlük Yaşamımızdaki Dil Yanlışları” temalı kapı süsleme etkinliği gerçekleştirdik. 4. sınıf öğrencilerimiz, derste öğrendikleri yazım kurallarına uymayan birçok iş yeri tabelası buldular; çoğumuzun belki fark etmeden yanından geçip gittiği yabancı dükkân adlarını fotoğraflayıp bunları dikkat çekici süslemelerle kapılarına astılar.  “Yazım Kurallarına Dikkat!”, “Türkçeyi Doğru Kullanalım, Mirasımıza Sahip Çıkalım” gibi sloganlar da hazırlayarak temiz dil kullanımına dair öğrencilerde, öğretmenlerde ve okul çalışanlarında farkındalık oluşturdular. 

Yapılan değerlendirmeye göre Ataşehir Kampüsünde kazanan sınıf 4-C olurken Sancaktepe Kampüsünde ise kazanan 4-B sınıfı oldu. Birinci olan sınıflarımız bir gün serbest kıyafetle okula gelme hakkı kazandı.

Diğer Haberler

"Artistik Yüzme Şampiyonası"nda Anabilim farkı!
11-12-13 Mayıs tarihleri arasında Burhan Felek Yüzme Havuzu’nda düzenlenen “Artistik Yüzme Türkiye Şampiyonası”ndaSolo, Kombo,Düet ve Bireysel branşlarda başarılı sonuçlar alan sporcu ve antrenörle..

Devamı
V. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bianeli'ndeyiz!
V. Istanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bianeli 19 Nisan 2018 - 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi düzenlendi. Bu sene düzenlenen Bianel seçici kurul tarafından Anabilim..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL