Dilimize Yerleşen Yabancı Sözcüklerin Türkçe Karşılıklarını Bulduk!


Çocuklarda dil bilinci oluşturup Türkçenin doğru kullanımına dikkat çekmek için Ümraniye ve Sancaktepe Kampüsü 5.sınıf öğrencileri arasında “Türkçe Karşılığını Bul” isimli sözcük yarışması düzenlendi.  Turnuva şeklinde gerçekleşen yarışmada önce her sınıfta dört grup oluşturuldu ve öğrencilere günlük yaşamda sıkça kullanılan yabancı sözcükler gösterildi. 


Öğrencilerden, bu sözcüklerin Türkçe karşılıklarını bulmaları istendi. Mart ayının ilk haftası yapılan ilk turda, gruplar kıyasıya mücadele etti ve her sınıftan iki grup belirlendi. Mart ayının ikinci haftası yapılan ikinci turda ise ilk turda en çok doğru yapan iki grup karşı karşıya geldi. Rekabet duygusu ve kazanma isteğinin öğrencilerin gözlerinden okunabildiği yarışmada eğlenceli anlar yaşandı. 


Sınıflarında birinci olan gruplar da nisan ayının ikinci haftası birbirleriyle yarıştı. 5-B sınıfı, 5-C sınıfıyla; 5-A sınıfı, 5-E sınıfıyla; 5-D sınıfı da 5-F sınıfıyla heyecanlı bir yarı final gerçekleştirdi. Gruplar yarışırken sınıf arkadaşları da izleyici olarak destek verdi. Finale çıkacak üç grup 5-B, 5-D ve 5-E sınıfları oldu. 


Yarı finali geçen bu gruplar, 29 Mayıs günü konferans salonunda yapılacak “Temiz Türkçe” etkinliğinde yarışacaklar. 5, 6 ve 7. sınıfların da izleyici olarak bulunacakları yarışmayı tüm öğrenciler merak ve heyecanla bekliyorlar.


Diğer Haberler

Geleceğin Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcuları “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda birinci oldular!
Anabilim Eğitim Kurumları olarak çocuk gelişiminde sporun önemli bir yeri olduğu bilinciyle kurduğumuz ve sayısız başarıya imza attığımız Anabilim Spor Kulübü, bünyesine ekleyeceği Binicilik Branşın..

Devamı
Her veda yeni bir başlangıçtır.
Duygusal anların yaşandığı ortaokul ve lise mezuniyetleri, 11-12-13 Haziran 2018 tarihlerinde Sancaktepe ve Ümraniye Kampüslerimizde gerçekleştirildi. 11 Haziran’da Ümraniye Kampüsünde ve 13 Haziran..

Devamı
Akademi Lig Miniminik Kategorisi İstanbul Finali’nde, Anabilim Basketbol Takımımız Asya ve İstanbul Şampiyonu!
2017-2018 sezonunda 26takımın yarıştığı “Akademi Lig Müsabakaları”na katılan Anabilim BasketbolU10 2008 doğumlu okul takımımız toplamda 14 galibiyetle “Asya ve İstanbul Şampiyonu” oldu.Müsabakalar ..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL