Anabilim Eğitim Kurumlarında, Hayal Gücünün Özgürleştirdiği Koray Avcı Çakman'ı Misafir Ettik!

Anabilim, sevilen yazar Koray Avcı Çakman’ı ağırladı. 13 Şubat Salı günü saat 11.00’de Ataşehir Kampüsünde, 14.30’da Sancaktepe Kampüsünde 6. sınıf öğrencileri ile buluşan yazarımız, konferans salonunda kendisiyle ilgili sunumun ardından sahneye çıktı.

Yazarlık serüvenini anlatarak söyleşisine başlayan Çakman, çocukluk hayallerinden birinin yazarlık olduğunu belirtti. Bir yazarın en iyi malzemesini hayal gücü olarak gören yazar, öğrencilerin severek okuduğu Esrarengiz Testi’den bahsetti ve Kapadokya’ya ziyareti esnasında burada bir macera hayal edip bir o kadar da araştırma yaptığını anlattı. Öğrencilerin araştırmacı kimliğini sorgulamak isteyen Koray Avcı Çakman, öğrencilere kitabında yer verdiği “Sakura” isminin anlamını sordu. Öğrencilerin soruya verdiği cevaplar, onu memnun etti. Yazarken kimi zaman kötü adamların yerine de kendini koyduğunu belirten yazar, hayal gücünün önemini bir kez daha vurguladı. “Bavuluna koyduğun eşyalar sana ağırlık verir fakat hayal gücünü her yere götürebilirsin.” diyerek hayal gücünün insanı özgürleştirdiğini ifade etti. Her şeyin hayal etmekle başladığını söyleyen yazar, kitap yazmanın ise bir ekip işi olduğunu söyledi.

Kendisine yöneltilen soruları alan Koray Avcı Çakman; iki hikâyeyi aynı anda yazıp yazamayacağını merak eden öğrencimize, bunun kendisi için mümkün olmadığını, bir kitabı bitirmeden başka bir kitaba başlayamayacağını ifade etti. “Bir kitap yazarken neler hevesinizi kaçırır?” sorusuna, yazmanın başka bir dünya olduğunu ve o dünyadayken dışarıdan etkilenmediğini, yazılarını kaleme alırken kâğıtlara atlayan kedisinin bile onu hayal dünyasından uyandıramadığını belirtti. Oldukça kalabalık ve hevesli bir grupla karşılaşan yazar, yazma serüveninin bolca okumak ve hayal gücünü kullanmaktan ibaret olduğu sırrını verdi. Yazarken hissettiklerinin, okuyucunun okurken hissettiklerinden farksız olduğunun altını çizdi. Büyüyüp yazar olacak tüm öğrencilerden, onu unutmamalarını ve bastonuyla sahneye çıkarken koluna girmelerini esprili bir dille istedi. Öğrencilerimizden ayağa kalkmalarını rica eden yazar, onlarla “Esrarengiz Testi” adını verdiği küçük bir oyun oynadı. Kitaplarla ilgili ve öğrencilerin beden dillerini kullanabildiği bu oyunla yazarımız, çocukların yüzünde görmek istediği gülümsemeyi yaratmış oldu. Öğrencilerimiz, geçirdikleri bu keyifli zamanın anısını, kitaplarını imzalatarak ölümsüzleştirdiler. Bu güzel etkinliğin ardından Yazar Koray Avcı Çakman’a Sancaktepe Kampüsünde Okul Müdürümüz Yasemin Karakan Güllü, teşekkürlerimizi ifade eden çiçeği takdim etti.

Yazarımız, söyleşi sonrası 6-C sınıfından Lara Azra Uzer ve Kuzey Ateş Kalkavan’ın yönelttiği röportaj sorularını içtenlikle yanıtladı. Soruları çok beğenen Koray Avcı Çakman, öğrencilere ve öğretmenlere emekleri için teşekkür etti. Söyleşi sırasında da kendisini büyük bir saygı ve sevgiyle dinleyen, kitabı okuyup kitapla ve yazarlıkla ilgili kaliteli sorular sorabilen öğrencilerimizle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek okulumuzdan ayrıldı.

Diğer Haberler

Anabilim ailesi yeni eğitim öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaptı.
Güçlü kadrosu ve büyüyen yapısıyla eğitimde adından söz ettiren bir marka olan Anabilim Eğitim Kurumları, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaparak Ümraniye Kampüs bahçesinde ..

Devamı
Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcularından “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda bir birincilik daha!
Anabilim Spor Kulübü, yetiştirdiği genç sporcularının başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Gelecek dönemde Anabilim Spor Kulübü bünyesinde Akfırat Kampüsü’nde, yeni bir branş olarak aç..

Devamı
Geleceğin Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcuları “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda birinci oldular!
Anabilim Eğitim Kurumları olarak çocuk gelişiminde sporun önemli bir yeri olduğu bilinciyle kurduğumuz ve sayısız başarıya imza attığımız Anabilim Spor Kulübü, bünyesine ekleyeceği Binicilik Branşın..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL