Veli-Çocuk İlkokula Uyum Programı Velilerimizi Bu Yıl da Mutlu Etti!

Anabilim Eğitim Kurumlarında, Yaratıcı Drama Danışmanı Suat Güneş ile her yıl 1. dönemin Ekim Ayında 1.oturumunu, Kasım ayında ise 2.oturumunu gerçekleştirdiğimiz,  1. sınıf öğrencilerimiz ve velilerimizle yapılan veli-çocuk ilkokula uyum programı, bu yıl da velilerimizi oldukça mutlu etti. 


Velilerimiz, çocuklarıyla birlikte katıldıkları Yaratıcı Drama çalışmalarında hem eğlendiler hem de onlarla birlikte yaratıcılıklarını kullanmanın ayrıcalığını yaşadılar. Tanışma oyunları ve canlandırma örneklerinin yer aldığı etkinlikte veliler, çocukları ile ilgili birçok konuda geri bildirim aldılar. 


Çocuklarımızın ve velilerimizin birbirleriyle olan iletişim becerilerinin desteklendiği ve birinci oturumda  ‘’Baskın Kişilik Özelliklerin İlişkideki Etkisi’’ konusuna değinilirken, Kasım ayında gerçekleşen ikinci oturumda ise ‘’İletişim Engellerini Fark Ederek Olumlu İletişim Geliştirme’’ konusu hakkında ki programımız yaratıcı drama zümresinin desteği ile sürdürüldü. Çalışmaların sonunda yapılan değerlendirmeler, yaratıcı dramanın kişilik gelişiminde ne kadar etkili olduğu yönünde bizlere ve velilerimize bir kere daha göstermiş oldu.

Diğer Haberler

Anabilimli Gençler Tarihin İzlerini Sürdüler
Anabilim Eğitim Kurumları 10 A-B-C Sınıfı öğrencileri, Sultan Ahmet Alan gezisi gerçekleştirdi. İlk durak olan Eski Bizans Sarayı’nın önünden III. Ahmet Çeşmesine doğru yol alındı. Bu görkemli sanat..

Devamı
Anabilimliler TED Talks’ta buluştu!
8 Aralık'ta Anabilim Eğitim Kurumları Yabancı Diller Bölümü tarafından gerçekleştirilen TED Talks etkinliğinde öğrenciler, güncel konular hakkında bilgi paylaşımında bulundular. Anabilim Eğitim Kuru..

Devamı
Üniversite Gezileri Öğrencilerimizin Geleceğine Işık Tutuyor
Anabilim Kariyer Günleri kapsamında, öğrencilerimize meslek seçimi ve kariyer planlamasında ışık tutması amaçlanan üniversite ve bölümler hakkında bilgi sahibi olabilmeleri, geleceklerine yönelik se..

Devamı
İLETİŞİM
K.Ataşehir Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık K. Ataşehir Mevkii
Ümraniye / İSTANBUL
Çekmeköy Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL