Yükleniyor

VELİLERİMİZDEN GELEN TEŞEKKÜR İLETİLERİ

  

Resim Başlığı


5B velisi Eda Sever


  Öncelikle okulumuzun ve dünyamızın içinde bulunduğu bu üzücü felaketten biran önce kurtulmasını dileyerek sözüme başlamak istiyorum. Online eğitim sürecinin başladığı günden beri 5B şubesindeki kızım Ela Sever ’in tüm dersleri tek tek izliyorum. Hem bir İngilizce öğretmeni olarak hem de bir Veli olarak okulumuzun bu süreci çok çok iyi yönettiğinden ve öğretmenlerimizin üstün performansından dolayı son derece gururluyum.
Tüm öğretmenlerimiz online eğitim yaparken bir yandan konuyu anlatmaya devam edip, bir yandan çocukları Chat bölümünden takip ediyor, bir yandan da çocuklara söz hakkı veriyor konuşmaları İçin. Öğrencileri dinleyip, onların sözlerine yorum yapıyor tek tek hepsine teşekkür etmeyi unutmuyorlar. Bütün bunları aynı anda başarabilmek öğretmenlik mesleğinin çok daha üzerinde bir beceri kesinlikle. Bizim öğretmenlerimiz bu süreci ellerinden gelen tüm özveriyi göstererek başarıyorlar. Önünüzde hiç kimse olmadan, sürekli bir ekrana konuşmanın zorluğunu çoktan aşmışlar ve hepsi birer profesyonel bu konuda. Hem bir Veli hem de yirmi yıldır öğretmenlik mesleğine gönül vermiş biri olarak tüm öğretmenlerimize ve Anabilim yönetim kuruluna sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve iyi ki varsınız diyorum. Ana bilimli olmanın farkını ve gururunu bu zor günlerimizde bizlere yaşatan tüm ögretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.
İyi günlerde görüşebilmek ümidiyle.
Karabey Ailesi (Lise)


    Anabilim ailesinde olmaktan gerçekten çok mutluluk duyuyorum. Ortaokuldan beri her daim herkese söylediğim gibi öğretmen kadrosuyla çok ayrıcalıklı bir okul olarak görüyorum Anabilimi. Hepsi gerçekten idealistler. Çok şanslıyız bu süreç başladığından beri sınıf öğretmenlerimiz her koşulda bizim yanımızda olup bizi desteklediler. Her konuda çalışmaları ile ilgili bilgilendirdiler. Bizlere mesajlarla tüm gelişmeleri aktardılar Anabilim Ailesi olarak. Sevgili Anabilim öğretmenlerim eğitmenlerim sabah 11-12 de başlayarak akşam 17.30’a kadar eğitimde kalmaya devam ediyoruz günlerdir büyük emeklerle hazırlandıkları sisteme pazartesi günü itibariyle başladı evlatlarımız. Hepinize emekleriniz için çok ama çok teşekkürler. Gerçekten büyük bir özveri ve emek var. Çok iyi hazırlanılmış ve şuan sanki okul devam ediyormuş gibi sistemli bir şekilde ilerliyoruz. İçimiz rahat, her şey için tüm zümrelerimize, öğretmenlerimize kocaman minnet ve teşekkürler…
Şeyda Özkan


    İçinde bulunduğumuz şu zorlu tecrit günlerinde eğitim ve öğretimde on line ortamda bize sağladığı olanaklarla hep yanımızda olan Anabilim Eğitim Kurumlarına çok teşekkür ederiz. Bir öğretmen olarak meslektaşlarımın her gün kendi yaşadıkları zorlukların yanında çocuklarımızla büyük bir özveri ile ilgilenmesi okul seçiminde ne kadar doğru bir karar verdiğimizin kanıtı oldu.

Teşekkürler Anabilim…
Alev Toprakoğlu


    Tüm Anabilim Ailesi'ne, kıymetli çalışan ve öğretmenlerimize...

    Bu zor süreçte, çocuklarımızı bırakmadığınız, sistemi hızlı ve başarılı uyguladığınız için, özveriyle çalıştığınız için hepinize çok çok teşekkür ederim. Harikasınız... Hep birlikte bugünleri aşıp vatana hayırlı evlatlar yetiştireceğiz inşallah...

Sevgi ve saygılarımla
Funda Kalender


    Gerçekten zor dönemlerden geçerken, hiç deneyimlemediğimiz bir yöntem ile çocuklarımızı bu sürece gayet başarılı şekilde adapte ettiniz için sizlere ve bizlerinde içerisinde bulunduğumuz Anabilim ailesinin her kademesinde bulunan çalışanlara çok teşekkür ederiz.

Bu sistem ile en azından kendi adımıza Balkan gayet disiplinli okula gider gibi planlı bir gün geçiriyor ve bu sayede boşluğa düşmeden sıkıntılı zamanları atlatabiliyor.

Tekrar özverili çalışmanız için çok teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar diliyorum.
Firdevs Şişmanlar


    Ne zamandır aklımdaydı bugüne kısmetmiş. Anabilim eğitim kurumu ve öğretmenleri ile gurur duydum. Gerçekten bu zor dönemi mücbir sebep vs. demeden çocuklarımız için en kaliteli şekilde yapılandırdınız.

    Şu an sizlerin sayesinde evlatlarımız eğitimini alabilmektedir. Arka planda dünya kadar iş vardır, sorumluluk vardır biz bilemiyoruz ama inanın özverinizi hissediyoruz.

    Tüm öğretmenlerimize ve sizlere sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız.

Sağlıkla kalın.
Burçin Taştepe


    Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz ve bu sıradışı dönem yönetmemiz gereken bir çok belirsizliği de beraberinde getirdi. Elbette en önemli kaygımız da çocuklarımızın eğitim sürecinin nasıl etkileneceği oldu. Öncelikle sizin nezdinizde, Anabilim Eğitim Kurumları’na çok teşekkür ederim. Sürecin en başınan beri detaylı bilgilendirme ve yönlendirmeler ile bu belirsizlik ortamında ne ile karşılaşağımızı bilmek, endişeli veliler olarak bizleri rahatlattı. 

    Eğitimler öncesi ve sırasında öğretmenlerimizin yaklaşımları kızımızın da bu farklı sürece uyum sağlamasını kolaylaştırdı. Şanı büyük bazı özel okulların kullandıkları online eğitim sistemlerinde yaşanan sıkıntılar sebebiyle dersler beklendiği şekliyle işlenemez hale gelmişken, biz bu konuda herhangi bir sorun yaşamadık; altyapı olarak da hazır olmanız çocukların ders sırasında kopmalar yaşamasını engellemiş oldu.

    Bu şartlarda eğitim ve öğretim süreçlerinde daha fazla efor ve çaba sarfeden, derslerde interaktif bir ortam yaratmaya çalışarak çocuklarımızın ilgisini yüksek tutmaya çalışan öğretmenlerimize de ayrıca teşekkürlerimizi iletmenizi rica ederiz.

En kısa zamanda sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle

Saygılarımla/Best Regards,
Esin Mursaloğlu


    Dünyamızım geçmekte olduğu bu zorlu süreçte 3 milyardan fazla insan evlerine hapsolmuş durumda ve yarınımız olan 1 milyar çocuk eğitim hayatlarına bir süreliğine ara vermiş durumda. Çabucak bitmesini istediğimiz bu günlerde çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamaları için göstermekte olduğunuz tüm çabaları takdir ile karşılıyorum. Bu çabalarınızın öneminin onların bundan sonraki eğitim hayatlarına olumlu etkilerini ilerleyen zamanlarda daha da iyi anlaşılacağına canı gönülden inanmaktayım. 

    Bu süreçteki emeklerinizin çocuklarımızın eğitimi ile sınırlı kalmadığına ayni zamanda onların içinden geçtiğimiz süreçte olumsuz etkilenen sosyo psikolojik yapılarına da olumlu katkı sağladığını vurgulamam gerekir. 

    Yenilikçi, çözüm odaklı, bireyi toplumdan uzaklaşmayı önlemeye çalışan çabalarınız için başta siz değerli okul yöneticilerimize ve tüm fedakâr öğretmenlerimize teşekkürü bir borç bilirim. Çocuklarımızın eğitiminde Anabilim okullarını tercih etmiş olmanızın ne kadar doğru bir karar olduğunun haklımutluluğunuyasamaktayım.

Hepinize canı gönülden teşekkürler.

Saygılarımla
Fulya Aydoğan


    Hep beraber içinde bulunduğumuz ve farklı bir okul-iş hayatı deneyimlediğimiz bu zor dönemde gerek okulumuzun idari kadrosu gerekse sevgili öğretmenlerimizin yoğun emek ve çabaları için özellikle teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

    Bu süreçte tabi ki hepimizin ilk önceliği sağlık. Ancak ne kadar süreceğinden emin olmadığımız bu dönemde çocuklarımızın da olabildiğince verimli zaman geçirmeleri ve eğitimlerinden mümkün olduğu kadar kopmamaları da elbette önemli. Bu konuda sizler ve sevgili öğretmenlerimizin sürecin verimli şekilde kurgulanması için gösterdiği çaba ve içtenliğinize teşekkürlerimi iletiyorum. Hepimizin yeni tecrübe ettiği bir model olması sebebi ile eminim geliştirilecek yönler mevcuttur. Bu süreçte de elinizden gelen her türlü desteği göstermekte olduğunuza kesinlikle şüphem yok.

5-C sınıfı Sarp Aydoğan ve 8-C sınıfı Yaman Aydoğan’ın velisi olarak teşekkür ve sevgilerimi iletiyorum.

En kısa zamanda sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek dileğiyle…
Melis Akdoğan


    Yaşadığımız bu can sıkıcı süreçte okulumuzun gösterdiği büyük çaba için çok teşekkür ederiz. Uzaktan eğitim hiç beklemediğimiz şekilde gayet etkili, programlı gidiyor. Etrafımızdaki arkadaşlarımızla konuştuğumda gördüğüm kadarıyla bizim okulun canlı saat ile yapılan eğitimi birçok okula göre oldukça yoğun. Ödevler gayet tekrarlayıcı. Olması gerekenin çok üzerinde bir çaba gösterildiği çok açık. Bize gelen bilgilendirmeler de gayet açıklayıcı. Gerek öğretmenlerimizin, gerekse tüm idare kadrosunun ve emeği geçen tüm çalışanlarınemeğine sağlık.Bir tek ödevler genelde pdf formatında geldiği için bilgisayar üzerinden yapamıyoruz. Efe tüm ödevleri yapıyor ancak Magistum'a yükleyemiyorum. Bizim de üzerimize düşeni yaptığımızı bilmenizi isterim.

Tekrar tüm emeklerinize teşekkür eder, daha güzel ve sağlıklı günlerde görüşmeyi dilerim.

Saygılar,
Selin Davraz


    İçinden geçtiğimiz bu zor dönemde siz öğretmenlerimize teşekkür etmek istiyorum.

    Her birimizin bir sürü kaygısı ve korkusunun olduğu bu dönemde çocuklarımızı yine sizlere emanet ettik. İlk günden itibaren yaptığınız bilgilendirmeler, hızlı geri dönüşler için sonsuz teşekkürler.

    Okulların 30 Nisan tarihine kadar kapatılması kararından sonra gördük ki sizler buna göre planlarınızı çoktan yapmışsınız bile. Sabah saatlerinde yoğunlaştırılmış online program ile gerçekten tekrar bir düzene girdi kızımın günlük aktiviteleri. Her gün büyük bir özenle hazırlanıp derslere katılımı ve sevmiş olması da çok önemliydi bu süreçte.

Emekleriniz için teşekkürler

Sağlıklı günler diliyorum.

SevgilerMeral Başbuğ ÇEMBER


    4-D Sınıfından, Nisan Çember ’in velisiyim. Geçirdiğimiz bu olağanüstü günlerde hepimiz kendi derdimize düştük. Hastalık ve yaşamı idame ettirme güdüsünün maalesef ki evde ve güvende olduğunu düşündüğümüz çocuklarımızdanöne geçtiği bu günlerde çok kısa sürede yeni sistemi oluşturup çocukları sistemin içine çektiniz. Sürekli iletişimde kalıp bilgi vererek, onların okul motivasyonunu sağlayarak, en azından bu cephedeki yükümüzü azalttınız. Sizlerin de yoğun stres altında olduğunuzu düşünerek içten bir teşekkürle moral vermek istedim. Var olun, sağlıklı günler.
Beril Gökberk (12/B 124)


    Corona virüsü sebebi ile online eğitime geçmemiz bence hepimiz için çok verimli oldu. Okul da aldığımız eğitimin aynısını uzaktan da alabilmek benim şahsen çok hoşuma gitti. Dersleri çok zevk alarak, severek dinleyip, takip ediyorum. Her ders sınıftaymış gibi notlarımı alıp, dersten sonra tekrar edip testlerimi çözüyorum. Anlamadığım soruları hocalarıma soruyorum. Dersteyken de konularımız bittikten sonra sorularımızı çözmeye devam ediyor, anlamadığımız yerleri tekrar ediyoruz. Ders sürelerimiz gayet verimli ve güzel geçiyor. Hocalarımızın dersleri kaydetmesi ve sonra bizlerin tekrar edebilecek olmamız da çok güzel bir avantaj bence. Derslerimizin zoom üzerinden işlenmesi de gayet güzel, hem ses ve görüntü kalitesi çok iyi hem de telefondan ve bilgisayardan kullanabilmemiz çok kullanışlı.
Derslerimiz haricinde düzenli olarak denemelerimizi oluyoruz, hocalarımız ödev veriyor ve takiplerimizi sürdürüyor.
Bize her gün müfredat ve konular hakkında bilgi veriyor bize destek oluyorlar. Rehber öğretmenimiz, sınıf öğretmenimiz ve müdür yardımcılarımız da durmadan bizimle iletişim kuruyor, her an yanımız da olup bizi süreç hakkında bilgilendiriyorlar.
Özellikle 12. sınıf öğrencileri için bu kadar zor ve stres dolu bir dönemde bence online eğitim tamamen çok verimli ve çok güzel geçiyor şahsen ben severek ve mutlu olarak derslere giriyorum ve konuları takip ediyorum. Her şeyin çok güzel ilerlediğini düşünüp, hocalarıma bu süreçte bize destek oldukları için çok teşekkür ediyorum.
Alper Kilitacan 

 
    Oldukça zorlu bir imtihan ve sabır surecinden geçtiğimiz bu günlerde, okulumuzun tüm çağdaş imkânları (Azoom, Magistum ve ASTA) kullanarak, kesintisiz, aksamaya uğramadan ve kaliteli bir şekilde devam ettirdiği eğitim uygulamaları için, sonsuz özveri ile çalışan tüm öğretmenlerimize, teknik ekiplere ve okul yöneticilerimize teşekkürlerimi sunmak isterim.
Sağlıklı, güzel günlerde tekrar buluşmak üzere...
Ece Onatca (Lise öğrenci)


    Sene başında 1 yıllık eğitimimi İtalya'da görmek için bıraktığım okuluma 6 ay sonra Corona sebebiyle geri döndüm. Döner dönmez beni hiç bir dersten ve eğitim araçlarından mahrum bırakmayan, sisteme hemen dahil olmamı ve sürece hızlıca ayak uydurmamısağlayan Anabilim Ailesine öncelikle çok teşekkür ediyorum. 6 aydır olmadığım halde online eğitimler başladığından beri moral, motivasyon açısından ve ders işleme bakımından son derece fayda gördüğüm zoom programı bana çok şey katıyor.

     Öğretmenlerimin konu anlatımı, soru çözümleri, anladığım yerlerin tekrarı gibi sanki sınıftaymışçasınadevam etmesi ile eğitimim yarım kalmamış oldu. Şunu söylemem gerekir ki İtalya’daonline eğitim sokağa çıkma yasağı 15 Şubat 'ta başlamasına rağmen online eğitime çok hızlı geçiş yapılamamıştı. Burada ise Anabilim farkı ile eğitim hem de son derece başarı bir şekilde en kısa sürede başladı. hatta oradaki aileme derslerimin başladığını söylediğimde 1 hafta içinde online eğitime geçiş yapılmasına ve sıkıntısız bir şekilde ilerlemesine oldukça şaşırdılar . tekrar teşekkürler. İyi ki varsınız.
Şelale Onatca (veli)


Sevgili Anabilim Ailesi;

kızımın Mart ayı ortasında coronovirusnedeniyle İtalya 'dan planlanandan erken dönemsi sonrasında yaşadığı sıkıntılı dönemde, sisteme dahil olmasını sağlayan müdür yardımcımız Zeynep Özcan’a, online eğitimleri başarı ile sınıftaymış gibi veren kıymetli öğretmenlerimize teşekkürlerimle.

İyi ki varsınız.
Selin Derman (Lise öğrenci)


    Uzaktan eğitim sürecinde online derslerin çok iyi ilerlediğini ve verimli geçtiğini söyleyebilirim. Görüntülü olması da hocaların ders anlatırken öğrencileri takibi açısından faydalı. Öğrencilerin sesini öğretmenlerin kontrol edebilmesi, aynı anda konuşarak kargaşa olmasını önlüyor bence. Ama arada sırada, el kaldırdığımızda uygulama üzerinde görüntüleri alta attığı için öğretmenler bizi görmeyebiliyorlar. Biz de Chat’ten yazarak iletişime geçiyoruz.

    Bir de programa din dersi koyulması ve ID de verilmesine rağmen, o ders soru çözüm saati olarak belirlenmiş ve bize bir bilgi verilmemişti. Bunun üzerine, tarih ders saatleri bize az geldiğinden, öğretmenimizden rica ettik ve belirtilen ders saatinde bundan sonra tarih dersi yapmak için söz aldık. Diğer yandan, din öğretmenimize istediğimiz zaman ders ile ilgili konularda whatsapp üzerinden ulaşabiliyoruz.

    Sonuç olarak, uygulama da, ders saatleri de çok iyi ayarlanmış. Okulumuzun bu konuda çok başarılı ve özverili çalıştığını düşünüyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Ecem Asman (Lise öğrenci)


    Okulların tatil edildiği gün bize bu süreçte evde ne yapmamız gereken mesajlar çok yararlı oldu. Sonrasında astadan verilen ödevler ve hocaların teker teker kontrol edip whatsapp gruplarının oluşturulması hepimizin yararına oldu. 1 hafta böyle geçti ve biz hocalara sorularımızi sorabildik ve eksiklerimizi kapatmamız için zaman kazandık. 1 hafta sonra okullarda da zoom uygulamasının başlamasıyla yüz yüze eğitimler başladı. Hocaların ders anlatma şekli bize soru sormaları çok güzeldi. Bir de her sınıfa kendi öğretmenlerinin girmesi daha iyi olurdu çünkü bizim öğretmenlerimizin anlatma şekline alışmıştık. Onun dışında zoom uygulaması çok yararlı oldu ve öğretmen tutumları da çok iyiydi. Ödevlendirmelerde çok yararlı oluyor.
Rana Karaman (Lise Öğrenci)


    Ben Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden Rana. Okulumuzun COVID-19 ile ilgili süreçte yapmış olduğu uzaktan öğretim uygulamalarını bir öğrenci olarak oldukça etkili ve yeterli buluyorum. Okulumuz bu süreçte ders öğretmenlerimiz ile birlikte 3 uygulama kullanıyor ; ZOOM, ASTA ve Magistum. ZOOM uygulaması sayesinde her branştan öğretmenimizle belirlenen saatlerde canlı olarak bir araya gelip, müfredat derslerimizde kayıp yaşamadan ders görüyoruz. Öğretmenlerimiz kullandıkları materyallerle dersleri hem keyif verici hem de anlaşılması kolay hale getiriyorlar. Ayrıca ders esnasında kullanılan her veri ve ek konu testleriASTA'da da mevcut. Yani, bireysel çalışmalarımıziçin de bizlere çok ciddi bir akademik doküman desteği sağlıyorlar. Ödevler için ise Magistum uygulaması mevcut. Burada, hafta boyunca verilen ödevleri yönergeleriyle beraber görebiliyor, ödevleri tamamladıktan sonra ise öğretmenlerimize geri bildirim olarak gönderiyoruz.

    Özetlemek gerekirse, okulumuz ASTA ve Magistum haricinde kullandığı ZOOM uygulamasıyla bizlere ihtiyaç olan ders desteğini fazlasıyla yapıyor. ZOOM'un bizler için olan kullanım kolaylığı sayesinde derslerimiz hiç aksamıyor. Ülkece yaşanmakta olan bu eğitim aksaklığı sürecinde farklı kaynak ve uygulamalarda yararlanıyor olmak aslında kişiye göre eğitim anlamında çok gerekli, okulumuz da bu konuda çok başarılı.
Nur Hcf


Merhabalar Ferah hanım

    Geçirdiğimiz zor ve sıkıntılı günlerde çocuklarımızın eğitim ve öğretiminden geri kalmaması adına, okulumuzun yapmış olduğu eğitim programı ve uygulamaları için önce size sonra da tüm öğretmenlerimize teşekkür etmek isterim.

Sevgiler...
Meral Başbuğ ÇEMBER


    4-D Sınıfından, Nisan Çember ‘in velisiyim. Geçirdiğimiz bu olağanüstü günlerde hepimiz kendi derdimize düştük. Hastalık ve yaşamı idame ettirme güdüsünün maalesef ki evde ve güvende olduğunu düşündüğümüz çocuklarımızdanöne geçtiği bu günlerde çok kısa sürede yeni sistemi oluşturup çocukları sistemin içine çektiniz. Sürekli iletişimde kalıp bilgi vererek, onların okul motivasyonunu sağlayarak, en azından bu cephedeki yükümüzü azalttınız. Sizlerin de yoğun stres altında olduğunuzu düşünerek içten bir teşekkürle moral vermek istedim. Var olun, sağlıklı günler.
Şehrazat ERENTÜRK


    Hepimizin evlerimizde kalmak zorunda olduğu bu zor ve sıkıntılı günlerde kafamıza takılan en önemli konulardan biri de çocuklarımızın eğitiminin nasıl olacağı konusuydu. Fakat bu kaygılarımız, Anabilim Ailesi olarak çok hızlı bir şekilde organize olup, süreci çok iyi yöneten sizler tarafından çok kısa sürede giderildi . Beklenmeyen durumlar karşısında bile doğru ve emin adımlar atarak sarsılmadığınızı bizlere gösterdiğiniz için, Ana Bilim’i tercih etmemizin ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anlamış olduk.

    Bu zor günlerde yanımızda olduğunuz, çocuklarımıza ve bizlere güven verdiğiniz, bizimde aileden biri gibi hissetmemizi sağladığınız için başta öğretmenlerimiz olmak üzere sürece katkı sağlayan tüm yöneticilerimize teşekkür ederiz.

Sağlıklı, güzel yarınlarda görüşmek dileğiyle...

Sevgi ve saygılarımla. 

 Serap ATA AKKOCA


   Dünya olarak yaşadığımız bu zor ve sıkıntı süreçte çocuklarımızın bu durumu en az etkiyle atlatmasıiçin verdiğiniz katkı çok değerli. İlk günden beri online derslerin çok planlı ve profesyonel bir şekilde devam etmesi, çocuklarımızın birbirini özlemeleridışında eğitimlerinde hiç bir aksaklığa neden olmadığını düşünüyorum. Sizin aracılığınız ile tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunarım.

Sağlıklı günler.
4-D Zeynep Bade Özeken annesi Gaye Karaata


 “Okul sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir.

Okul her yerdir.

    Sırasında bir orman, sırasında dağ başı. Öğrenmenin, bilginin var olduğu her yer okuldur”
Anabilim ailesine onyüzbinmilyon minnet olsun...
Öğrenimin ve dahi eğitimin disiplin ve ciddiyetini bu dönemde aynı şevkle devam ederek çocuklara ve biz velilere göstermesi bir yana,

    İsteyen insanın çalışmak için bahanesinin olmayacağını öğretiyor. Bu karantina ortamında çocukların psikolojik olarak hayata tutunmasını sağlarken, salgının bir travma olarak kalma ihtimalini azaltıyor.
Uzaktan eğitimin ilk hefts kızım Bade Çanakkale’de anneannesinin yanındaydı. O uzaktan eğitim görmeye ben ise uzaktan eğitimi daha da uzaktan kontrol etmeye çalışıyordum. Ama “Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş”teki uzak benim için geçerliydi sadece.

    “Bu uzaktan eğitim nasıl olacak, şunu şöyle yapsalar, bu böyle olmaaaz” dediğim bir haftadan sonra Bade Kız’ı alıp geldim İstanbul’a ve evdeki karantina günleri başladı.

    Karantinada ergenyus başkadır!

    Bu da benden atasözü olsun gelecek nesillere :)

    Uzaktan eğitim, geçen haftanın yapılmamış ödevleri derken eve trambolin almış buldum kendimi:)

    Ve her zıpladığımda hece hece söyledim.

    “He-lal ol-sun A-na-bi-li-m’e“

    Zira sanki ilk defa değil yıllardır uzaktan eğitimle devam ediyormuşcasına profesyonelce başarıyorlardı bu işi. Evde çalışmaya çalışan bir Anne olarak tüm öğretmenlerimizin ellerinden tek tek sıkıyorum.

    Aynı anda 50-60 çocuğa ilk defa online eğitim verirken kendi çocuklarını zaptetmeye çalıştıklarından şüphem yok çünkü:)

    Ve bu altyapıyı, sistemi kurarken emeği geçen tüm ilgililere çok teşekkürler.

    Salgın bahanesiyle aslında dünyadaki yeni bir düzeni öğreniyor çocuklar ve tabii biz veliler.

    Artık bilginin sınırlarının olmadığı dünyada ziyade sınırların bilgi ve bilgiye ulaşabilmek olduğu bir dünya bekliyor bizi.

    Anabilim ailesine bu dünyada yaşamak için gerekli ortamı sağladıkları için bin minnet.

    Bu salgını da birlikte aşacağız!

    Sevgiler,
CANBESLER AİLESİ


    Öncelikle içinde bulunduğumuz bu dönemde sizlerin ailenizin ve bütün okuldaki ekibinizin - çalışanların sağlığı iyidir umarım.

    Uzaktan eğitime başladığımız iki haftadır, başka okullarda okuyan arkadaşlarımızın çocuklarından ve bizde de başka okulda okuyan küçük kızımızdanhareketle gördüğüm kadarı ile en problemsiz giden okullardan biriyiz. Öncelikle bu hazırlığınız ve öngörüleriniz için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Bir çok okulda bırakın canlı dersi, müfredat takibi bile zor yapılırken, ilk haftadan beri Anabilim'in sisteminin tek bir sefer bile aksamadan, saatinde, çocukları sıkmadan, disiplin içinde, düzen içinde, ciddiyet içinde devam ettiğini görmek; bu dönemde kendi mesaileri ile ilgilenen biz velilere hiçbir ek görev getirmeden ilerlemesi de ayrı bir teşekkür konusudur. Zaten sizlerin denetiminde olduğundan emin olduğumuz içerikten ziyade, sisteminizin doğru işlemesi önemli bizce. Sizlerle beraber biz de daha rahatız.

    Her seferinde eleştirmek için yer aramak yerine, güzel şeyleri de vurgulamak ve sizlere - emeği geçenlere teşekkür etmenin görevimiz olduğuna inanıyoruz.

Sevgilerimizle.

Diğer Haberler

3D YAZICI TASARIM YARIŞMASINDA EN YARATICI TASARIM ÖDÜLÜ
Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Liseler Arası 3D Yazıcı Tasarım Yarışması’nda Anabilim Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimizden Efe YILMAZ, Lider ÖNGEN ve Kuzey KADIOĞLU hazırladık..

Devamı
BÖLGE BİRİNCİSİ OLDUK
Geçtiğimiz 3 yılda TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türkiye finaline kalmayı başaran Anabilim Anadolu Lisesi ve Fen Teknoloji Lisesi öğrencileri bu yıl da finale kalarak gele..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye