“UNUTMA BİZİ” ASLI ETİ

Anabilim Eğitim Kurumları 7. sınıf öğrencileri, 12 Şubat Çarşamba günü çocuklara sorular sordurup dünyayı algılatmayı amaçlayan ve bu amaçla çocukları felsefeyle tanıştıran “Unutma Beni” kitabının yazarı Aslı Eti ile buluştu.

 

Kendiyle ilgili yapılan sunumun ardından sahneye çıkan Aslı Eti, hayat öyküsündeki duraklardan, kırılma noktalarından bahsedip bir bireyin hayat öyküsünü oluştururken fark etmesi gereken şu noktalara değindi: “Her insan kendi hayatının kahramanıdır, bu kahramanı harekete geçiren hayalleridir. Her hayal beraberinde engelleri de getirir, engelleri aşacak güce sahip olan da kahramanın ta kendisidir.”

Öğrencilerimizin hayallerini dinleyip bu hayallere ulaşma yolunda karşılarına çıkabilecek engeller hakkında tahminlerini aldı. Sohbet havasında geçen bu fikir alışverişinden sonra esas olanın “iç seslerini hiç susturmadan yola devam etmek” olduğunu vurguladı.

                                                         

Bu güzel söyleşinin ardından konferans salonunda öğrencilerin kitaplarını imzalayan yazar, böylesine hevesli ve heyecanlı bir kitleyle birlikte olmaktan onur duyduğunu belirtti. Yeniden böyle keyifli bir ortamda buluşmak dileğinde bulunarak okulumuzdan ayrıldı.

Diğer Haberler

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON DERSİ ARTIK LİSE MÜFREDATINDA!
    Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde geçtiğimiz eğitim öğretim yılından itibaren yoğun şekilde yürütülen kurulan girişimcilik faaliyetleri sonucunda, okulumuz GençBİZZ Türkiye Fi..

Devamı
ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜNİVERSİTELERE UĞURLADIK!
Anabilim, "2020 Üniversitelere Geçiş Sınavları"nda (TYT-AYT) başarılı sonuçlar alarak üniversiteye gönderdiği öğrencileri ile gurur duyuyor!Üniversitelere Yerleşme: Anabilim Anadolu Lisesi öğrenci..

Devamı
TÜBİTAK LİSELER ARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI’NDA TÜRKİYE FİNALİNE KALDIK!
Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnsansız Hava Araçları Kulübü (İHA), ilk yılında başarılı bir çalışma süreci yürütmüş ve TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yar..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye