FRESHBIZ BUSINESS GAME, 10. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE DE BULUŞTU!

Freshbiz, Business Game kategorisinde deneyimsel öğrenme yaratan tüm dünyada 60.000 kişi tarafından oynanmış global bir iş oyundur. Bu oyun, Bahçebiz Gelişim Akademisi’nin kurucusu ve lider koçu Tülin KAHVECİOĞLU ve yine Bahçebiz’ in partner ve oyun koçu Alp SARAÇOĞLU önderliğinde  ilk defa lise seviyesinde Anabilim Anadolu Lisesi ve Fen-Teknoloji Lisesi’nde 9. ve 10. Sınıflar ile oynandı. 

Freshbiz, yaşamsal hedefleri yakalamak adına, yeni nesil düşünmeye yönelik yaratıcı yöntemleri ve problem çözme tekniklerini önce simüle edip sonra da uygulayarak katılımcıların iş ve özel hayatlarını, yaşayışlarını temelinden değiştiren bir oyundur. Oyuna dayalı öğrenme yöntemi sayesinde, katılımcılar, oyun içindeki görevlerini tamamlarken sadece oyunda değil özel hayatlarında da karşılaşacakları hedefleri başarmalarına yardımcı olacak becerileri, kavrayışı ve stratejileri kazanırlar. FreshBiz oyunu aynı zamanda katılımcılara, kendi kişisel kalıplarını, inanç sistemlerini, alışkanlıklarını ve bunların çok işlerine yarayıp yaramadığını fark ettirir ve düşündürür. Oyuncular, fırsat, hedef, sonuç, işbirliği, engeller, zorluklar, şans konularına dair farklı bir deneyim yaşar ve iç görü kazanırlar. 

Anabilim Eğitim Bilimleri ve Araştırma Merkezi (EBAM) çatısı altında öğrencilerin daha lise sıralarında girişimci ruhu hissetmesi ve is dünyasının gerekliliklerini anlamalarını sağlamak amacıyla organize edilen ikinci etkinlik de 10. Sınıflarımıza yönelikti.

 Öğrencilerimiz oyunu oynarken hem eğlendiler, hem düşündüler hem de farkındalıklarını artırdılar.

Diğer Haberler

ÖĞRENCİLERİMİZ MODEL UNITED NATIONS 2020 DENEYİMİ YAŞADI
17-20 Ocak 2020 tarihleri arasında bir grup 9 ve 10. Sınıf öğrencimiz, ileride öz geçmişine ekleyebileceği yüksek prestijli bir etkinlik olan, Acıbadem Üniversitesinde düzenlenen Model United Nations ..

Devamı
YÜZMEDE YENİ BİR ŞAMPİYONLUK DAHA!
18-19 Ocak 2020 tarihlerinde Burhan Felek yüzme havuzunda düzenlenen Artistik Yüzme Kış Şampiyonasına 11 kulüp 108 sporcu katıldı. Anabilim Spor Kulübünün de katıldığı şampiyonada tüm rakiplerini geri..

Devamı
LİSE ÖĞRENCİLERİ ANABİLİM İNOVASYON KAMPI’NDA BULUŞTU!
20-22 Ocak tarihlerinde Ataşehir Kampüste gerçekleştirilen “Anabilim Eğitim Kurumları İnovasyon Kampı”na Türkiye genelinden lise öğrencileri katılım sağladı. Anabilim İnovasyon Kampı, 21.Yüzyıl beceri..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye