ULUSLARARASI ŞİRKETLERİN TERCİH ETTİĞİ FRESHBIZ BUSINESS GAME, ANABİLİM FARKIYLA LİSELİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

Freshbiz, Business Game kategorisinde deneyimsel öğrenme yaratan tüm dünyada 60.000 kişi tarafından oynanmış global bir iş oyundur. Bu oyun, Bahçebiz Gelişim Akademisi’nin kurucusu ve lider koçu Tülin KAHVECİOĞLU ve yine Bahçebiz’ in partner ve oyun koçu Alp SARAÇOĞLU önderliğinde  ilk defa lise seviyesinde Anabilim Anadolu Lisesi ve Fen-Teknoloji Lisesi’nde 9. ve 10. Sınıflar ile oynandı. 

Freshbiz, yaşamsal hedefleri yakalamak adına, yeni nesil düşünmeye yönelik yaratıcı yöntemleri ve problem çözme tekniklerini önce simüle edip sonra da uygulayarak katılımcıların iş ve özel hayatlarını, yaşayışlarını temelinden değiştiren bir oyundur. Oyuna dayalı öğrenme yöntemi sayesinde, katılımcılar, oyun içindeki görevlerini tamamlarken sadece oyunda değil özel hayatlarında da karşılaşacakları hedefleri başarmalarına yardımcı olacak becerileri, kavrayışı ve stratejileri kazanırlar. FreshBiz oyunu aynı zamanda katılımcılara, kendi kişisel kalıplarını, inanç sistemlerini, alışkanlıklarını ve bunların çok işlerine yarayıp yaramadığını fark ettirir ve düşündürür. Oyuncular, fırsat, hedef, sonuç, işbirliği, engeller, zorluklar, şans konularına dair farklı bir deneyim yaşar ve iç görü kazanırlar. 

Anabilim Eğitim Bilimleri ve Araştırma Merkezi (EBAM) çatısı altında öğrencilerin daha lise sıralarında girişimci ruhu hissetmesi ve is dünyasının gerekliliklerini anlamalarını sağlamak amacıyla organize edilen etkinliğin ilk ayağında 9. sınıf öğrencilerimiz oyunu oynarken eğlendiler, eğlenirken düşündüler ve farkındalıklarını artırdılar.

Diğer Haberler

2019-2020 BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ ÖĞRENCİ TANILAMA VE YERLEŞTİRME KILAVUZU
2019-2020 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu'nda yer alan takvim doğrultusunda yapılması planlanan BİLSEM grup tarama uygulamaları,COVID-19 salgını nedeniyle alınan sağ..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye