Yükleniyor

TÜBİTAK LİSELER ARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI’NDA TÜRKİYE FİNALİNE KALDIK!

Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnsansız Hava Araçları Kulübü (İHA), ilk yılında başarılı bir çalışma süreci yürütmüş ve TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması'nda Avion takımı ile Türkiye finaline kalmıştır.


    Eğitim sektöründe 30 yılı aşkın süredir sayısız öğrenci yetiştirerek başarılara imza atan Anabilim Eğitim Kurumu öğrencileri TÜBİTAK Liselerarası İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda Döner Kanat kategorisinde Avion Takımı ile finale kaldı.


    Çağdaş bilgi ve teknolojilere ulaşabilen, teknoloji ve bilgiyi tüketen değil üreten bir toplum olmak için eğitimin niteliğini çağdaş ve bilimsel normlar ışığında artırmamız gerektiğini belirten Anabilim Eğitim Kurumları İcra Kurulu Üyesi Seda Kılıç Aytaçlı, TÜBİTAK İHA Yarışması’nda elde ettikleri başarı hakkında şunları dile getirdi:

    “Biz Anabilim Eğitim Kurumları olarak bilim ve sanat üreten, soran, sorgulayan bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Girişimcilik ve inovasyon tabanlı çalışmaları her zaman destekliyoruz. Bunu yaparken de konusunda uzman kişi ve kurumlardan destek alıyoruz. İnsansız Hava Araçları Yarışması sürecinde de Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin de desteğini alarak başarılı bir yapılandırma sürecini tamamladık. TÜBİTAK 1. Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması çalışmaları kapsamında özgün bir tasarıma sahip olan insansız hava aracımız üretim sürecinin ardından açık alan çalışmaları kapsamında hem pilotlu hem de otonom sistem uçuşlarını başarı ile gerçekleştirmiştir. Daha lise sıralarında havacılığa gönül veren ve bu süreçte yorulmadan azimle çalışan öğrencilerimize ve kendilerine desteklerini esirgemeyen danışman öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.”

Diğer Haberler

İSTANBUL İLİ ANADOLU YAKASI 11-12 YAŞ UGP 1.VİZE YARIŞLARI’NDA ANABİLİM DERECELERİ
2-7 şubat tarihlerinde düzenlenen “İstanbul İli Anadolu Yakası 11-12 Yaş UGP( Ulusal gelişim projesi) 1. Vize yarışları” n’da Anabilim Spor Kulübü Yüzme Takımı Sporcuları katılım sağladığı yarışmalard..

Devamı
''13 YAŞ VE ÜSTÜ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI'' BARAJ GEÇME MÜSABAKALARINDAKİ BAŞARIMIZ
    11-15 Ocak 2021 tarihinde, İstanbul GS Ergün Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen 13 Yaş ve Üstü Türkiye Şampiyonası Baraj Geçme müsabakaları yaklaşık 500 sporcuyla gerçekleştirilmişti..

Devamı
HOŞGELDİN 2021- YENİ YIL SERGİSİ
5. 6. 7. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı ‘’HOŞGELDİN 2021’’ temalı eserleriyle, 2021 yılının hepimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi dileği ile Yeni Yılınız Kutlu Olsun. ‘’HOŞGELDİN 2021’’ S..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye