Temiz ve Güvenilir Enerjide Fikirler AnabilimlilerdenSEMEP (South-Eastern Mediterranean Sea Project / Güneydoğu Akdeniz Projesi), Birleşmiş Milletlere bağlı bir alt kuruluş olan UNESCO’nun yarışma niteliği taşımayan, gönüllü bir çevre eğitimi çalışmasıdır. Önceliği yerel ve ulusal çevre sorunlarına dikkat çekmek olan SEMEP, ulusal ve uluslararası her türlü çalışma birliğini desteklemektedir.


Çevre eğitimi konusunda okullar, öğretmenler ve öğrenciler arası ilişkileri yoğunlaştırarak, yaratıcı ve etkin öğretim tekniklerinin geliştirilmesine öncülük etmek, çevre eğitimi yolu ile öğrencilerin sorun tanımlama, sorun çözme, karar verme, ilişki ve iletişim kurma becerilerini geliştirmek projenin amaçlarından bazılarıdır. Bu amaçlar doğrultusunda “Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Küresel Enerji Verimliliğini Artırma”, “Temiz ve Güvenilir Enerji” temasına dikkat çekebilmek adına, öğrencilerimiz afiş çalışmalarını başlattılar.


9 Mart 2019 tarihinde MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları’nda gerçekleşen afiş sergisine katılan öğrencilerimiz, kendilerine ayrılan sürede afişlerin Türkçe ve İngilizce sunumlarını başarı ile gerçekleştirdiler. Afiş sergisine katılan Anabilim Anadolu Lisesi, Ümraniye Anabilim Ortaokulu, Ümraniye Anabilim İlkokulu, Sancaktepe Anabilim Ortaokulu, Sancaktepe Anabilim İlkokulu öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL