Yükleniyor

Sınav Türleri

Hazırbulunuşluk : Okul açıldığında ilk hafta yapılan sınavın amacı, öğrencilere yaz tatili ödevi olarak verilen kitapların değerlendirmesini yapmak ve yeni döneme başlarken öğrenci bazında eksik konuları saptamaktır. Hazırbulunuşluk Sınavı zümre başkanları tarafından hazırlanır ve test/klasik olarak her öğretmen tarafından kendi ders saatinde yapılır. Sınav sonuçları ÖDB tarafından değerlendirilerek, raporlanır.

 

KTT (Konu Tarama Testi) : Öğrencilerin konu bazlı öğrenmelerini takip etmek amacıyla TMSF derslerinde uygulanır. Sınav sonuçlarına göre telafi çalışmaları planlanır.


 

KDS  (Kazanım Değerlendirme Sınavları): Ders saati 2 olan derslerde en az 2, 3 olan derslerde en az 3 tane KDS yapılır. KDS sonucu doğrudan notla değerlendirilir. KDS’ler test veya klasik sınav olarak düzenlenebilir.

 

Deneme Sınavları ve YGS-LYS Deneme Sınavları : Deneme sınavları sınav takvimine göre yapılır. Ortaokul ve lisede yapılan tüm deneme sınavlarının ortalaması bir sözlü notu olarak ortalamaya katılır. Deneme sınavlarına öğrenci katılımı son derece önemlidir. Mazeretsiz sınava girmeyen öğrencinin velisi aranır, veli-öğrenci-sınıf öğretmeni-müdür yardımcısı görüşme yapar. İlk ve ortaokul grubunda sınava girmeyen öğrenciler tekrar sınava alınmaz

 

Veli ve öğrencilerin takibi için her eğitim-öğretim yılı başında yeni dönem sınav takvimi internet sitesinde yayımlanır. Öğrencinin akademik gelişim takibi için yapılan tüm sınav sonuçları OBS ölçme değerlendirme programında yayımlanır.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye