NESİN VAKFI MATEMATİK KÖYÜ GEZİSİ

   Anabilim Eğitim Kurumları Ümraniye ve Sancaktepe Kampüsü 5., 6., 7. ve 8.sınıf öğrencilerimiz, 25 - 27 Ekim tarihleri arasında İzmir Şirince’de bulunan Nesin Vakfı Matematik Köyü’nü ziyaret ettiler.

   Ortaokul Matematik Bölümümüzün düzenlediği gezide Matematik Köyü'nün kurulması için yaptığı önemli katkılardan dolayı Leelavati Ödülü'ne layık görülen Prof. Dr. Ali Nesin’le tanışan öğrencilerimiz, Ali Nesin ve akademisyenlerden üç gün boyunca matematik dersleri aldı. Dersler esnasında, üst düzey becerilerini geliştirmeye yönelik matematik problemlerine yoğunlaşarak, sistemli düşünebilme ve yazabilmenin sonuca ulaşmadaki önemini fark ettiler. Bir problemin çözümü için emek vermenin, pes etmemenin keşifler yapabilmek ve başarıya ulaşabilmek için ne kadar önemli olduğunu kavradılar. Serbest zamanlarında ise masa tenisi ve akıl oyunları oynayarak, sinema izleyerek ve satranç turnuvasına katılarak eğlenceli zaman geçirdiler.

   Öğrencilerimiz taş evleri ve doğasıyla farklı bir atmosfere sahip, gerçek anlamda bir köy olan Nesin Matematik Köyü’nü deneyimleme fırsatı buldular. Matematik köyünde, tabaklarına sadece yiyecekleri kadar yemek almanın, yemek bitiminde tabağını kaldırıp temizlemenin, kendi yatağını ve odasını temiz tutmanın sorumluğunu taşıyan öğrencilerimiz unutamayacakları bir gezi tecrübe ettiler.

   Profesyonel rehber eşliğinde Aydın Thales Matematik Müzesini, Efes Antik Kentini, Meryem Ana Evi ve Şirince Köyünü gezme fırsatı bulan öğrencilerimiz hem kültürel miraslarımızı tanımış oldular hem de matematiğin güzelliklerini keşfetme imkânı buldular.

Diğer Haberler

2019-2020 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu
2019-2020 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu'nda yer alan takvim doğrultusunda yapılması planlanan BİLSEM grup tarama uygulamaları,COVID-19 salgını nedeniyle alınan sağ..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye