Önce Türkiye’de Tübitak Şampiyonluğu, Şimdi Amerika’da Dünya ŞampiyonluğuAnabilim Anadolu Lisesi öğrencilerinden Berk BEKTEMUR ve Aslı DOĞU, Coğrafya Öğretmeni Yasin KAPLAN danışmanlığında “Weather Station and Data Bank” adlı projeleriyle 49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Proje Yarışması’nda İstanbul Asya Bölge 1.si, ardından Türkiye 2.si olmuşlardı.


Öğrencilerimiz bu başarının ardından dünyanın en elit proje yarışması olan INTEL Mühendislik Yarışması’nda ülkemizi temsil etmeleri için çağrıldılar. INTEL ISEF sürecinde dünya arenasına çıkan öğrencilerimiz; projeleriyle NASA ve Amerikan Meteoroloji Dairesi’nin dikkatini çekerek, bu kurumların takdirini topladılar. Ayrıca öğrencilerimiz Colby College, Furman University ve Washington University gibi pek çok orta ve yüksek öğretim kurumundan da ön görüşme daveti aldılar.


Öğrencilerimiz projeleriyle INTEL ISEF’te Amerikan Meteoroloji Dairesi’nin kararıyla Dünya 1.si oldular. Bizlere bu gururu yaşatan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, Anabilim Ailesi adına başarılarının devamını dileriz.


Dünya çapındaki bu yarışmada şu günlerde ülkemizi büyük bir gururla temsil eden öğrencilerimize başarılar diliyor, en güzel sonuçlarla ülkemize dönmelerini heyecanla bekliyoruz.
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL