İNANDILAR, BAŞARDILAR VE ÖDÜLÜ HAK ETTİLER

1956’dan beri dünyanın 168’den fazla ülkesinde uygulanan, 14-24 yaş aralığındaki tüm gençlerin katılabileceği bir kişisel gelişim programı olan “Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü” programının Bronz Kampı 17-18 Eylül 2019’da Eskişehir’de gerçekleşti. 

Tamamen gönüllülüğe dayalı olan gençlik ödül programına katılan Anabilim öğrencileri; yeteneklerini, ilgi alanlarını keşfedip geliştirmeyi hedefleyen “Beceri Geliştirme”, spor yapmaya teşvik eden “Fiziksel Gelişim” ve gönüllü olarak topluma yararlı bir hizmette bulunmayı sağlayan “Toplumsal Hizmet” bölümlerini başarıyla geçtikten sonra “Macera ve Keşif” bölümünü tamamlamak üzere Eskişehir’e gittiler. 

Ödül lideri öğretmenlerinin eşliğinde 17 Eylül sabahı saat 04.00’te İstanbul’dan yola çıkan katılımcılarımız, 10.00’da Eskişehir’deki kamp alanında yürüyüşlerine başladılar. Birçoğu daha önce ailesinden hiç ayrı kalmayan, kampa gidip çadır kurma deneyimini yaşamamış olan öğrencilerimiz, daha önce aldıkları eğitimlerde kendilerinin oluşturduğu rotayı takip ederek doğa yürüyüşlerini gerçekleştirdiler. Bu yürüyüşlerde kimi öğrenciler yaprak çeşitlerini, kimi öğrenciler toprak çeşitlerini, kimi öğrenciler ise ağaç çeşitlerini inceleyip grup olarak bilgilerini bir araya getirdiler, değerlendirme yaptılar. 

Vaktin çoğunu doğa yürüyüşleri alırken akşam çadırlarını kurup, ateş yakıp yemeklerini yiyen gençler, yıldızları seyredip sohbet etmenin keyfine vardılar. Katılımcılarımız, zorlu yolculuğa ve yorgunluğa rağmen neşe içinde geçen kampta hedeflerine ulaşıp başarmanın mutluluğunu yaşadılar, kamp sonrası İstanbul’da aileleriyle buluşup mutlu bir şekilde okulumuzdan ayrıldılar.

Ödül almayı hak eden ve gelecek günlerde ödül törenini yapacağımız 19 öğrencimizi tebrik eder, bu yıl programa dâhil olup çalışmalarını sürdürecek olan öğrencilerimize başarılar dileriz.

Diğer Haberler

ÖĞRENCİMİZ METİN MERT KASAP TÜRKİYE TENİS ŞAMPİYONU
"07-15 Eylül tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen 12 yaş Türkiye Tenis Şampiyonasında, 8. Sınıf öğrencimiz Metin Mert Kasap, Çift Erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olmuştur."..

Devamı
ANABİLİM FEN TEKNOLOJİ VE ANADOLU LİSESİ İÇİN İLK ZİL ÇALDI!
Öğrenciler ve Öğretmenler yeni eğitim öğretim yılına yepyeni okullarında keyifli bir kahvaltı ile başlarken, açılış seramonisi birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Anabilim mezunlarının konuşm..

Devamı
Sistem Tanıtım Toplantıları'nda Velilerimizi Bilgilendirdik.
Önümüzdeki ders yılındaokulumuzda devam edecek uygulamalarıokul müdürlerimizin sunumları eşliğinde, ‘Sistem Tanıtım Toplantıları’ndavelilerimiz ile paylaştık...

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL