HAKLARIMIZI BİLİYORUZ, SİZİNLE PAYLAŞIYORUZ

HAKLARIMIZI BİLİYORUZ, SİZİNLE PAYLAŞIYORUZ

Anabilim Eğitim Kurumları Sosyal Bilimler Zümresi olarak öğrencilerimizde çocuk haklarına karşı duyarlılık oluşturulması için çocuk haklarının temelinde yatan eğitim hakkı kapsamında projeler üretiyoruz. Bu bağlamda, ihtiyacı olan okullara ve öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği kapsamında yardımda bulunmayı hedefliyoruz. Bu hedeften yola çıkarak Ümraniye kampüsümüz öğrenci girişi ve koridorlarında “Haklarımızı Biliyoruz, Sizinle Paylaşıyoruz” başlıklı bir yardım köşesi oluşturduk.

Öğrencilerimizle öncelikle çocuk haklarına yönelik özgün afiş çalışması yaptık. Öğrencilerimiz yardım kampanyamız için okul koridor ve alanlarında açtıkları stantlarda eğitimde fırsat eşitliği, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın önemine vurgu yapan konuşmalar yaptılar. Belirlenen zaman diliminde birçok kırtasiye malzemesi topladılar. Yardımlarını minik kardeşlerine kendi elleriyle ulaştırdılar. Öğrenciler yaptıkları bu yardım kampanyası sayesinde minik kardeşleriyle samimi ve empatiye dayalı bir arkadaşlık ilişkisinin temelini de attılar. Toplanan yardımlarımız Ümraniye kampüsü adına İstanbul Atlas Yardımlaşma Derneği anaokulu öğrencilerine ulaştırıldı.  

Anabilim Eğitim Kurumları’nın Ümraniye kampüsü 4. ve 5.sınıf öğrencileri yürüttüğü bu projeyle;  ülkemizdeki bazı öğrencilerin eğitim hakkından yararlanmasına katkıda bulunup kendilerinde var olan birlik ve beraberlik duygularını daha da güçlendirdiler. “Haklarımızı Biliyoruz, Sizinle Paylaşıyoruz” sloganı ile hareket eden Anabilim öğrencilerinin toplum hizmeti çalışmasında gösterdikleri duyarlı davranışları bizleri gururlandırmıştır. Proje öncüsü olan Sosyal Bilimler Zümresi alarak başta okul aile birliği üyemiz Arzu KUTLUAY olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Diğer Haberler

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON DERSİ ARTIK LİSE MÜFREDATINDA!
    Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde geçtiğimiz eğitim öğretim yılından itibaren yoğun şekilde yürütülen kurulan girişimcilik faaliyetleri sonucunda, okulumuz GençBİZZ Türkiye Fi..

Devamı
ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜNİVERSİTELERE UĞURLADIK!
Anabilim, "2020 Üniversitelere Geçiş Sınavları"nda (TYT-AYT) başarılı sonuçlar alarak üniversiteye gönderdiği öğrencileri ile gurur duyuyor!Üniversitelere Yerleşme: Anabilim Anadolu Lisesi öğrenci..

Devamı
TÜBİTAK LİSELER ARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI’NDA TÜRKİYE FİNALİNE KALDIK!
Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnsansız Hava Araçları Kulübü (İHA), ilk yılında başarılı bir çalışma süreci yürütmüş ve TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yar..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye