GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİ İLE GENÇ BAŞARI EĞİTİM VAKFI ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genç Başarı Eğitim Vakfı, girişimci zihin yapısına sahip gençlerin ve çocukların yetişmesi için çalışmalarına yön vermekte ve iş dünyasındaki profesyonellerin ve girişimcilerin programlara aktif katılımlarını sağlayarak iş dünyası ve eğitim arasında köprü kurmaktadır.

Bu programlardan biri olan ve okulumuz Girişimcilik kulübü olarak da yer aldığımız GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programıdır; lise öğrencilerinin, iş dünyası gönüllüleri mentörlüğünde ve öğretmenlerinin rehberliğinde; kendi küçük ölçekli şirketlerini sıfır sermaye ile kurdukları, yönettikleri, ulusal ve uluslararası fuarlara katıldıkları, program sonunda şirketlerinin tasfiye ettikleri bir ekonomik eğitim programıdır. Türkiye ile birlikte Dünya’da 123 ülkede -lise düzeyinde- uygulanan “Genç Başarı-Şirket Programı” (Junior Achievement – Company Program) gençleri iş dünyası ile buluşturmaktadır.

Lise Girişimcilik kulübü öğrencilerimiz tarafından Gençbizz Programı kapsamında 4 şirket kurulmuştur. Yoğun bir çalışma programında yer alan öğrencilerimiz, şirketleri ile ilgili departman oluşturma, şirketlerinin sermaye planını hazırlama ve ürün belirleme gibi çalışmaları hızla devam etmektedir. Öğrencilerimiz şirketlerini daha iyiye götürmek amacı ile Genç Başarı Eğitim Vakfı’na ziyaret düzenlenmiştir. Şirketlerimizin genel müdürleri ve şirketlerinin farklı departmanlarından belirledikleri yetkililer ile bu ziyarette öğrencilerimiz vakıf yöneticileri ile tanışma fırsatı yakaladılar. Aynı zamanda vakıf yetkilileri ile toplantı yapıp kurdukları şirketler, üretim ile ilgili sorular ve katılacakları ulusal ve uluslararası fuarlar ile ilgili bilgileri alarak program ile ilgili sorularını sorma fırsatı yakaladılar.

Diğer Haberler

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON DERSİ ARTIK LİSE MÜFREDATINDA!
    Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde geçtiğimiz eğitim öğretim yılından itibaren yoğun şekilde yürütülen kurulan girişimcilik faaliyetleri sonucunda, okulumuz GençBİZZ Türkiye Fi..

Devamı
ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜNİVERSİTELERE UĞURLADIK!
Anabilim, "2020 Üniversitelere Geçiş Sınavları"nda (TYT-AYT) başarılı sonuçlar alarak üniversiteye gönderdiği öğrencileri ile gurur duyuyor!Üniversitelere Yerleşme: Anabilim Anadolu Lisesi öğrenci..

Devamı
TÜBİTAK LİSELER ARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI’NDA TÜRKİYE FİNALİNE KALDIK!
Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnsansız Hava Araçları Kulübü (İHA), ilk yılında başarılı bir çalışma süreci yürütmüş ve TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yar..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye