Geleneksel Bilim Oyunları Günü

Geleneksel hale gelen Sancaktepe Anabilim Bilim Oyunları’nın 2 .sini bu yıl 27 Mayıs Cumartesi günü  büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Fen ve Matematik zümrelerinin işbirliği ile düzenlenen Bilim Oyunları Günü’ nde ilgi ve katılımın yoğun olması öğrencilerimizi çok memnun etti. Sancaktepe Milli Eğitim Müdürümüz’ün yaptığı günün anlamlı konuşması ile başlayan konferans salonu etkinliklerimiz, velilerimiz için düzenlenen fen ve matematik bilgilerini hatırlayacakları KAHOOT bilgi yarışmasının ardından, Matematik öğretmeni ve öğrencilerinin hazırladıkları ‘’Matematik Her Yerde’’  müzik gösterisi ile devam etti. Öğrencilerimizin Fen ve Matematik öğretmenleri önderliğinde hazırladıkları 24 tane bilim içerikli oyun ile çocuklarımızın yaratıcılıklarının sınırları olmadığını gördük. Öğrencilerimiz, analitik düşünme becerilerini kullanarak çeşitli stratejilerle akıl oyunlarını sergilerken, oobleck ile sıvı olmasına rağmen basınç uygulandığında katı gibi davranan maddelerin olduğunu anladıkları bilimsel ve dokunsal etkinliklerini yaptılar.  Bu güzel günde, öğrencilerimizi çok yorulmalarına rağmen Anabilim Ailesi’nin bir üyesi olmaktan  dolayı yaşadıkları gurur ve mutluluk yüzlerinden okunuyordu. 


 

Diğer Haberler

Münazarada "Nükleer Enerji" mücadelesi
Türkçe-Edebiyat Zümresinin her sene düzenlediği “Münazara Etkinliği”, bu yıl da 7. sınıflar arasında 15 Mayıs Salı günü Ümraniye ve Sancaktepe Kampüslerinde gerçekleşti. Öğrencilerin güncel konuları..

Devamı
"Artistik Yüzme Şampiyonası"nda Anabilim farkı!
11-12-13 Mayıs tarihleri arasında Burhan Felek Yüzme Havuzu’nda düzenlenen “Artistik Yüzme Türkiye Şampiyonası”ndaSolo, Kombo,Düet ve Bireysel branşlarda başarılı sonuçlar alan sporcu ve antrenörle..

Devamı
V. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bianeli'ndeyiz!
V. Istanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bianeli 19 Nisan 2018 - 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi düzenlendi. Bu sene düzenlenen Bianel seçici kurul tarafından Anabilim..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL