Geleneksel Bilim Oyunları Günü

Geleneksel hale gelen Sancaktepe Anabilim Bilim Oyunları’nın 2 .sini bu yıl 27 Mayıs Cumartesi günü  büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Fen ve Matematik zümrelerinin işbirliği ile düzenlenen Bilim Oyunları Günü’ nde ilgi ve katılımın yoğun olması öğrencilerimizi çok memnun etti. Sancaktepe Milli Eğitim Müdürümüz’ün yaptığı günün anlamlı konuşması ile başlayan konferans salonu etkinliklerimiz, velilerimiz için düzenlenen fen ve matematik bilgilerini hatırlayacakları KAHOOT bilgi yarışmasının ardından, Matematik öğretmeni ve öğrencilerinin hazırladıkları ‘’Matematik Her Yerde’’  müzik gösterisi ile devam etti. Öğrencilerimizin Fen ve Matematik öğretmenleri önderliğinde hazırladıkları 24 tane bilim içerikli oyun ile çocuklarımızın yaratıcılıklarının sınırları olmadığını gördük. Öğrencilerimiz, analitik düşünme becerilerini kullanarak çeşitli stratejilerle akıl oyunlarını sergilerken, oobleck ile sıvı olmasına rağmen basınç uygulandığında katı gibi davranan maddelerin olduğunu anladıkları bilimsel ve dokunsal etkinliklerini yaptılar.  Bu güzel günde, öğrencilerimizi çok yorulmalarına rağmen Anabilim Ailesi’nin bir üyesi olmaktan  dolayı yaşadıkları gurur ve mutluluk yüzlerinden okunuyordu. 


 

Diğer Haberler

Anabilim ailesi yeni eğitim öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaptı.
Güçlü kadrosu ve büyüyen yapısıyla eğitimde adından söz ettiren bir marka olan Anabilim Eğitim Kurumları, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaparak Ümraniye Kampüs bahçesinde ..

Devamı
Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcularından “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda bir birincilik daha!
Anabilim Spor Kulübü, yetiştirdiği genç sporcularının başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Gelecek dönemde Anabilim Spor Kulübü bünyesinde Akfırat Kampüsü’nde, yeni bir branş olarak aç..

Devamı
Geleceğin Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcuları “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda birinci oldular!
Anabilim Eğitim Kurumları olarak çocuk gelişiminde sporun önemli bir yeri olduğu bilinciyle kurduğumuz ve sayısız başarıya imza attığımız Anabilim Spor Kulübü, bünyesine ekleyeceği Binicilik Branşın..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL