“Deutsch-Duell” Almanca bilgi yarışması yaptık


Almanca Zümresi tarafından hazırlanan ‘’Deutsch-Duell’’ bilgi yarışması 5. sınıf öğrencilerimize büyük heyecan yaşattı.  Almanca dersini ilginç ve öğretici kılmak adına Ümraniye ve Sancaktepe Kampüsleri 5. sınıf öğrencileri ‘’Deutsch-Duell’’ de buluştu. İki ayrı gruptan oluşan yarışmacılar; ‘’Fleißige Bienen’’ (Çalışkan Arılar) ve ‘’Schlaue Füchse’’ (Kurnaz Tilkiler) adı altında kıyasıya yarıştılar. 


Yarışan gruplara dönem başından itibaren işlemiş oldukları Almanca konulardan oluşturulmuş sorular yöneltildi. Zorlu sorulara karşı kıyasıya yarışan gruplardan bir puan fark ile Sancaktepe Kampüsü 5. sınıf öğrencilerimizden oluşan ‘’Fleißige Bienen’’ (Çalışkan Arılar) birinci oldu. 


Katılan tüm öğrencilerimize belge verilirken, birinci gelen gruba küçük hediyeler verildi. Sınıf arkadaşları tarafından Yarışma boyunca takımlar coşkuyla desteklenip, onların heyecanını keyifle paylaştılar. ‘’Deutsch-Duell’’ sayesinde öğrenciler eğlenceli bir şekilde Almanca bilgilerini tazeleme ve kampüsler arasında kaynaşma fırsatı buldular.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL