BENİM ATATÜRK’ÜM BİLGİ YARIŞMASI


      10 Kasım Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Ümraniye ve Sancaktepe Kampüsü’nde Sosyal Bilgiler zümresi önderliğinde 4.Sınıflarımızın katılımıyla “Benim Atatürk’ üm” adlı bilgi yarışması yapıldı. Her sınıftan 3 öğrenci seçilerek toplamda 25 soruluk bir bilgi yarışması düzenlendi.

      Millet için yaşayanlar, milleti anladığı sürece yaşarlar. Ulu önder Atatürk fikir hürriyetinin, cumhuriyetin, insanlığın, dünya barışının ve medeniyet aşkının temsilcisidir. Atatürk’ü sevmek demek O’nun yaptıklarını anlamak ve çok çalışmak demektir. Bu nedenle Ulu Önderimizi bir kere daha yakından tanımak ve O’nun yaptıklarını anlamak için bu etkinlik düzenlenmiştir.

    Ümraniye kampüsümüzde Sosyal Bilgiler öğretmenleri Hanife ÇALIŞKAN ve Dilek BOSTAN tarafından sunuculuğu yapılan yarışma programımıza jüri üyesi olarak Ümraniye Kampüsü Müdürümüz Ferah KEBABÇI, Müdür Yardımcımız Günseli   ÖZKEFELİ,  , Rehber Öğretmenimiz Aycan KANTOĞLU, Sosyal Bilimler Zümre Başkanımız Melda Hatunoğlu katılmıştır. Sancaktepe Kampüsümüzde ise Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Gamze GÖKDEMİR tarafından sunuculuğu yapılan Ortaokul Müdür yardımcımız Selda AKTAŞ, İlkokul rehber öğretmenimiz Balsu DİNÇER Matematik, Öğretmeni Burcu TONGUÇ, Fen Bilgisi Öğretmeni Fatma SELVİ ,Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Serkan KOCAOĞLU katılmıştır.

  Öğrencilerimize Atatürk’ün hayatı ile ilgili sorular yöneltilmiştir. Yarışma sırasında dengelerin değiştiği anlarda öğrencilerimiz arasında büyük heyecan yaşanmıştır. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi arkadaşları da destekleyerek, yaşadıkları heyecana ortak olmuşlardır. Zaman zaman heyecanın doruklara ulaştığı yarışmamızı Ümraniye Kampüsünde 4C sınıfı Sancaktepe Kampüsümüzde ise 4B sınıfı yarışmayı birincilikle sonlandırmıştır.


Öğrencilerimizin kıyasıya yarıştığı yarışmamızda tüm sınıflarımız birbirine yakın dereceler elde etmiştir.Çok az farkla Yarışma sonunda birinci olan Ümraniye ve Sancaktepe Kampüslerimizde  4C ve 4B sınıflarımıza ödülü olan teşekkür belgeleri takdim edilmiştir. Diğer sınıflardan yarışmaya katılan tüm öğrencilerimiz de tebrik edilerek ve öğrencilerimize olumlu davranış kartları takdim edilmiştir.

Diğer Haberler

ÖĞRENCİLERİMİZ MODEL UNITED NATIONS 2020 DENEYİMİ YAŞADI
17-20 Ocak 2020 tarihleri arasında bir grup 9 ve 10. Sınıf öğrencimiz, ileride öz geçmişine ekleyebileceği yüksek prestijli bir etkinlik olan, Acıbadem Üniversitesinde düzenlenen Model United Nations ..

Devamı
YÜZMEDE YENİ BİR ŞAMPİYONLUK DAHA!
18-19 Ocak 2020 tarihlerinde Burhan Felek yüzme havuzunda düzenlenen Artistik Yüzme Kış Şampiyonasına 11 kulüp 108 sporcu katıldı. Anabilim Spor Kulübünün de katıldığı şampiyonada tüm rakiplerini geri..

Devamı
LİSE ÖĞRENCİLERİ ANABİLİM İNOVASYON KAMPI’NDA BULUŞTU!
20-22 Ocak tarihlerinde Ataşehir Kampüste gerçekleştirilen “Anabilim Eğitim Kurumları İnovasyon Kampı”na Türkiye genelinden lise öğrencileri katılım sağladı. Anabilim İnovasyon Kampı, 21.Yüzyıl beceri..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye