BENİM ATATÜRK’ÜM BİLGİ YARIŞMASI


      10 Kasım Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Ümraniye ve Sancaktepe Kampüsü’nde Sosyal Bilgiler zümresi önderliğinde 4.Sınıflarımızın katılımıyla “Benim Atatürk’ üm” adlı bilgi yarışması yapıldı. Her sınıftan 3 öğrenci seçilerek toplamda 25 soruluk bir bilgi yarışması düzenlendi.

      Millet için yaşayanlar, milleti anladığı sürece yaşarlar. Ulu önder Atatürk fikir hürriyetinin, cumhuriyetin, insanlığın, dünya barışının ve medeniyet aşkının temsilcisidir. Atatürk’ü sevmek demek O’nun yaptıklarını anlamak ve çok çalışmak demektir. Bu nedenle Ulu Önderimizi bir kere daha yakından tanımak ve O’nun yaptıklarını anlamak için bu etkinlik düzenlenmiştir.

    Ümraniye kampüsümüzde Sosyal Bilgiler öğretmenleri Hanife ÇALIŞKAN ve Dilek BOSTAN tarafından sunuculuğu yapılan yarışma programımıza jüri üyesi olarak Ümraniye Kampüsü Müdürümüz Ferah KEBABÇI, Müdür Yardımcımız Günseli   ÖZKEFELİ,  , Rehber Öğretmenimiz Aycan KANTOĞLU, Sosyal Bilimler Zümre Başkanımız Melda Hatunoğlu katılmıştır. Sancaktepe Kampüsümüzde ise Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Gamze GÖKDEMİR tarafından sunuculuğu yapılan Ortaokul Müdür yardımcımız Selda AKTAŞ, İlkokul rehber öğretmenimiz Balsu DİNÇER Matematik, Öğretmeni Burcu TONGUÇ, Fen Bilgisi Öğretmeni Fatma SELVİ ,Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Serkan KOCAOĞLU katılmıştır.

  Öğrencilerimize Atatürk’ün hayatı ile ilgili sorular yöneltilmiştir. Yarışma sırasında dengelerin değiştiği anlarda öğrencilerimiz arasında büyük heyecan yaşanmıştır. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi arkadaşları da destekleyerek, yaşadıkları heyecana ortak olmuşlardır. Zaman zaman heyecanın doruklara ulaştığı yarışmamızı Ümraniye Kampüsünde 4C sınıfı Sancaktepe Kampüsümüzde ise 4B sınıfı yarışmayı birincilikle sonlandırmıştır.


Öğrencilerimizin kıyasıya yarıştığı yarışmamızda tüm sınıflarımız birbirine yakın dereceler elde etmiştir.Çok az farkla Yarışma sonunda birinci olan Ümraniye ve Sancaktepe Kampüslerimizde  4C ve 4B sınıflarımıza ödülü olan teşekkür belgeleri takdim edilmiştir. Diğer sınıflardan yarışmaya katılan tüm öğrencilerimiz de tebrik edilerek ve öğrencilerimize olumlu davranış kartları takdim edilmiştir.

Diğer Haberler

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON DERSİ ARTIK LİSE MÜFREDATINDA!
    Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde geçtiğimiz eğitim öğretim yılından itibaren yoğun şekilde yürütülen kurulan girişimcilik faaliyetleri sonucunda, okulumuz GençBİZZ Türkiye Fi..

Devamı
ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜNİVERSİTELERE UĞURLADIK!
Anabilim, "2020 Üniversitelere Geçiş Sınavları"nda (TYT-AYT) başarılı sonuçlar alarak üniversiteye gönderdiği öğrencileri ile gurur duyuyor!Üniversitelere Yerleşme: Anabilim Anadolu Lisesi öğrenci..

Devamı
TÜBİTAK LİSELER ARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI’NDA TÜRKİYE FİNALİNE KALDIK!
Anabilim Fen-Teknoloji ve Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnsansız Hava Araçları Kulübü (İHA), ilk yılında başarılı bir çalışma süreci yürütmüş ve TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yar..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe/İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye