Anabilimliler Türkiye'nin İlk ve Tek Uçurtma Müzesini Ziyaret Ettiler!

Anabilim Eğitim Kurumları 2. sınıf öğrencileri, uçurtmalara hayatını adayan ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği başkanlığını da yürüten Mehmet Naci Aköz’ün, 1986 yılından itibaren topladığı uçurtma koleksiyonu ile 2005 yılında açtığı, ülkemizin ilk ve halen tek uçurtma müzesi olan Üsküdar Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ni ziyaret ettiler.


Türkiye’nin tek, dünya'nın ise 18 uçurtma müzesinden biri olan müzede 6 Kıta, 33 ülkeden toplanan ve toplam 2500’ün üzerinde parçadan oluşan bir uçurtma koleksiyonu bulunmakta.


Öğrencilerimiz bir yandan uçurtmanın tarihini ve gelişimini öğrenirken diğer yandan kendi uçurtmalarını yapma fırsatı buldular. Uçurtmanın tüm dünyayı birleştiren ortak bir miras olduğunu, her ülkenin kendi kültürünü yansıtan uçurtma modelleri olmasına rağmen aradaki mesafe ve yaş farklarını ortadan kaldıran ortak bir eğlence aracı olduğunu öğrendiler.

Diğer Haberler

Anabilimliler Quiz Show’da Buluştu!
Anabilim Eğitim Kurumları Yabancı Diller Bölümü tarafından Ataşehir ve Sancaktepe Kampüslerinde gerçekleştirilen Quiz Show etkinliklerinde öğrenciler, heyecan ve rekabet dolu dakikalar yaşadılar.Ana..

Devamı
Anabilim Giriş Sınavı İçin Ön Kayıtlar Başladı!
2018-2019 Eğitim-öğretim döneminde Anabilimli olmak isteyenler 4 Mart Pazar günü saat 10:00’da yapılacak olan Anabilim Giriş Sınavı’nda (AGS) buluşuyor!Eğitim sektöründeki 30 yıllık başarılı yolcu..

Devamı
MEB Gençler Yüzme Yarışları’na Anabilim Başarılarıyla Damga Vurdu!
16-17 Ocak tarihlerinde Burhan Felek Spor Salonu yüzme havuzunda düzenlenen, 83 okuldan 370 sporcunun katıldığı MEB Gençler Yüzme Yarışları’nda; erkek takımımız İstanbul 2.si, bayan takımımız da İst..

Devamı
İLETİŞİM
K.Ataşehir Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık K. Ataşehir Mevkii
Ümraniye / İSTANBUL
Çekmeköy Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL