Anabilimliler Kitap Münazaraları ile Çözüm Bulmayı Öğreniyor!

Türkçe-Edebiyat Zümresinin düzenlediği ve öğrencilerin merakla beklediği kitap münazaraları 25-29 Eylül haftasında 4, 5, 6 ve 7. sınıflarda gerçekleştirildi. Öğrencilerin aylık kitap listesini takip ederek okudukları kitapları farklı bir gözle değerlendirmeleri, toplum içinde kendilerini ifade edebilmeleri, savunma, fikir üretme ve çözüm bulma yeteneklerinin gelişmesini sağlayan bu münazaralarda öğrenciler hem keyifli hem de heyecanlı anlar yaşadı.


Eylül ayının okuma kitabıyla ilgili hazırlanan sorular gruplara münazara sırasında verildi, verilen süre içinde savunmalarını hazırlayan öğrenciler sırayla kendilerine ayrılan sürede argümanlarını savunup karşı tarafın fikirlerini çürütmeye çalıştılar. Hükümet ve muhalefet düzeninde gruplara ayrılan öğrenciler, bir takımın parçası olmayı ve birliktelik hissini yaşadılar. Parlamenter münazara sistemiyle ilk kez karşılaşmalarına rağmen güzel maçlar çıkardılar. Türkçe/Edebiyat öğretmenlerinin de jüri olarak katıldığı bu münazaralarda savunma becerisi, ikna kabiliyeti, vurgu-tonlama, konuyla ilgili örnekler verme ve kitapla ilişki kurma gibi ölçütlere dikkat edildi.


Okuma listesinde yer alan kitaplardan her ayın son haftasında yapılacak bu etkinlikte hem öğrencilerin okuma kitaplarını farklı bir bakış açısıyla sorgulayarak okuyup değerlendirmesi hem de zamanı yöneterek konuşma ve yorum yapma becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Aynı amaç doğrultusunda, öğrencilerin bu kez de düşüncelerini yazıyla da rahatça ifade edebilme becerilerini geliştirmek için ASTA üzerinden forum uygulaması gerçekleştiriliyor. Öğrenciler bu uygulamada Türkçe öğretmenlerinin yazdığı kitapla ilgili soruları interaktif bir ortamda cevaplarken, hem kitaptan hem de günlük yaşamdan verdikleri örneklerle düşüncelerini arkadaşları ve öğretmenleriyle tartışıyorlar.

Diğer Haberler

Anabilim ailesi yeni eğitim öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaptı.
Güçlü kadrosu ve büyüyen yapısıyla eğitimde adından söz ettiren bir marka olan Anabilim Eğitim Kurumları, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaparak Ümraniye Kampüs bahçesinde ..

Devamı
Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcularından “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda bir birincilik daha!
Anabilim Spor Kulübü, yetiştirdiği genç sporcularının başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Gelecek dönemde Anabilim Spor Kulübü bünyesinde Akfırat Kampüsü’nde, yeni bir branş olarak aç..

Devamı
Geleceğin Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcuları “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda birinci oldular!
Anabilim Eğitim Kurumları olarak çocuk gelişiminde sporun önemli bir yeri olduğu bilinciyle kurduğumuz ve sayısız başarıya imza attığımız Anabilim Spor Kulübü, bünyesine ekleyeceği Binicilik Branşın..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL