Anabilimliler Gelecek İçin Kodluyor!

Anabilim Eğitim Kurumları, Eğitim Modelinin önemli bir parçası olan Düşünme Becerileri Eğitim Programına Kodlama dersleri ile yeni bir boyut kazandırdı. 


6 yaşından itibaren başlatılan Kodlama dersleriyle öğrencilerin, bir problemin ya da bir sorunun çözümü için ihtiyaç duyulan tüm işlemlerin mantıksal olarak, sıralı bir şekilde ifade edilmesini sağlayan Algoritmik düşünme becerisini kazanmaları hedeflenmektedir.


1,2 ve 3. Sınıfların haftalık programında 1 saat ders olarak yerini alan Kodlama, akıl oyunları, yaratıcı yazma-görsel okuma gibi derslerle çocukların 21. Yüzyılın önemli becerilerinden biri olan düşünme becerilerini geliştirmeleri bekleniyor. 


Anabilim Eğitim Kurumları Kodlama derslerinde, sarmal bir program uygulanır. İlk 2 yıl, öğrencilerin kodlama yapabilmeleri için gerekli olan kavram ve terimlerin, sınıf ortamında araçsız uygulamalarla eğlenceli aktivitelerle öğretilmesi, 3. yıl ile birlikte tüm derslerin bilgisayar laboratuvarında code.org, scratch, gibi yazılımlarla temel kodlama eğitiminin verilmesi sağlanır. 4.5.6 sınıflarda da yetenekleri doğrultusunda öğrencilerimiz takım çalışmalarına yönlendirilir ve ileri seviye çalışmalara katılarak kendilerini geliştirirler.


Bu çalışmalar gelecekte, çocuklarımızın içinde yaşadığı dünyayı daha iyi tanımalarına ve sadece teknolojiyi tüketen değil, üreten bireyler olmalarının da önünü açacaktır.

Diğer Haberler

Anabilim Giriş Sınavı Kayıtları İçin Son Günler!
2018-2019 Eğitim-öğretim döneminde Anabilimli olmak isteyenler 4 Mart Pazar günü saat 10:00’da yapılacak olan Anabilim Giriş Sınavı’nda (AGS) buluşuyor!Eğitim sektöründeki 30 yıllık başarılı yolcu..

Devamı
“Sanatçı ve Zamanı” Sergisi'nde Geçmişten Geleceğe Zaman Kavramını Düşündük.
Anabilim 9. ve 10. sınıf Görsel Sanatlar öğrencilerimizle İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’nde “Sanatçı ve Zaman” sergisini gezdik. Öğrencilerimiz sanatçıların kendi zamanlarını nasıl deneyimledikle..

Devamı
Anasınıfı Öğrencilerimizden Kucak Dolusu Sevgiler!
Anasınıfı öğrencilerimiz sevgi kalpleri hazırlayarak “Sevgi Günü” etkinliğinde eğlenceli vakit geçirdiler...

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL