Anabilimliler Gelecek İçin Kodluyor!

Anabilim Eğitim Kurumları, Eğitim Modelinin önemli bir parçası olan Düşünme Becerileri Eğitim Programına Kodlama dersleri ile yeni bir boyut kazandırdı. 


6 yaşından itibaren başlatılan Kodlama dersleriyle öğrencilerin, bir problemin ya da bir sorunun çözümü için ihtiyaç duyulan tüm işlemlerin mantıksal olarak, sıralı bir şekilde ifade edilmesini sağlayan Algoritmik düşünme becerisini kazanmaları hedeflenmektedir.


1,2 ve 3. Sınıfların haftalık programında 1 saat ders olarak yerini alan Kodlama, akıl oyunları, yaratıcı yazma-görsel okuma gibi derslerle çocukların 21. Yüzyılın önemli becerilerinden biri olan düşünme becerilerini geliştirmeleri bekleniyor. 


Anabilim Eğitim Kurumları Kodlama derslerinde, sarmal bir program uygulanır. İlk 2 yıl, öğrencilerin kodlama yapabilmeleri için gerekli olan kavram ve terimlerin, sınıf ortamında araçsız uygulamalarla eğlenceli aktivitelerle öğretilmesi, 3. yıl ile birlikte tüm derslerin bilgisayar laboratuvarında code.org, scratch, gibi yazılımlarla temel kodlama eğitiminin verilmesi sağlanır. 4.5.6 sınıflarda da yetenekleri doğrultusunda öğrencilerimiz takım çalışmalarına yönlendirilir ve ileri seviye çalışmalara katılarak kendilerini geliştirirler.


Bu çalışmalar gelecekte, çocuklarımızın içinde yaşadığı dünyayı daha iyi tanımalarına ve sadece teknolojiyi tüketen değil, üreten bireyler olmalarının da önünü açacaktır.

Diğer Haberler

Anabilim ailesi yeni eğitim öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaptı.
Güçlü kadrosu ve büyüyen yapısıyla eğitimde adından söz ettiren bir marka olan Anabilim Eğitim Kurumları, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına keyifli bir başlangıç yaparak Ümraniye Kampüs bahçesinde ..

Devamı
Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcularından “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda bir birincilik daha!
Anabilim Spor Kulübü, yetiştirdiği genç sporcularının başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Gelecek dönemde Anabilim Spor Kulübü bünyesinde Akfırat Kampüsü’nde, yeni bir branş olarak aç..

Devamı
Geleceğin Anabilim Eğitim Kurumları Binicilik Kulübü sporcuları “Engel Atlama Teşvik Yarışması”nda birinci oldular!
Anabilim Eğitim Kurumları olarak çocuk gelişiminde sporun önemli bir yeri olduğu bilinciyle kurduğumuz ve sayısız başarıya imza attığımız Anabilim Spor Kulübü, bünyesine ekleyeceği Binicilik Branşın..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL