Anabilimliler El Emekleriyle Birlikte Kitap Söyleşisinde

Anabilim Eğitim Kurumları, yaratıcı drama eğitmeni ve yazar Çiğdem Odabaşı’nın yazdığı ve Serap Deliorman'ın resimlediği “Yeşil” isimli kitap ile ilgili söyleşisini 2. sınıf öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdi.


Öğrencilerimizin büyük bir hevesle okuduğu, çevre bilincine vurgu yapan kitapta, Kuzey karakterinin çok sevdiği dinozor ve zürafa kuklaları vardı. Öğrencilerimiz de kendi el emekleriyle birer kukla hazırlayarak söyleşiye dahil oldular.


Çiğdem Odabaşı’nın hikâyelerle, dramalarla ve renk renk kumaşlarla zenginleştirdiği söyleşiden çok keyif alan öğrencilerimiz, çevre bilincinin bir kere daha önemini kavradılar. Çevreye önem vermeyen insanları nasıl uyarabileceklerini öğrendiler.


Son olarak, söyleşi öncesinde hazırlanan birbirinden farklı ve güzel sorular Çiğdem Odabaşı ile yanıtlarını buldu ve öğrencilerimizi çok olumlu etkileyen etkinlik bu şekilde sona ermiş oldu.

Diğer Haberler

Anabilimli Gençler Tarihin İzlerini Sürdüler
Anabilim Eğitim Kurumları 10 A-B-C Sınıfı öğrencileri, Sultan Ahmet Alan gezisi gerçekleştirdi. İlk durak olan Eski Bizans Sarayı’nın önünden III. Ahmet Çeşmesine doğru yol alındı. Bu görkemli sanat..

Devamı
Anabilimliler TED Talks’ta buluştu!
8 Aralık'ta Anabilim Eğitim Kurumları Yabancı Diller Bölümü tarafından gerçekleştirilen TED Talks etkinliğinde öğrenciler, güncel konular hakkında bilgi paylaşımında bulundular. Anabilim Eğitim Kuru..

Devamı
Üniversite Gezileri Öğrencilerimizin Geleceğine Işık Tutuyor
Anabilim Kariyer Günleri kapsamında, öğrencilerimize meslek seçimi ve kariyer planlamasında ışık tutması amaçlanan üniversite ve bölümler hakkında bilgi sahibi olabilmeleri, geleceklerine yönelik se..

Devamı
İLETİŞİM
K.Ataşehir Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık K. Ataşehir Mevkii
Ümraniye / İSTANBUL
Çekmeköy Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL