Yükleniyor

Anabilimli Gençler Lise Sıralarında Girişimciliği Deneyimliyor


Anabilim Anadolu Lisesi ve Fen Teknoloji Lisesi öğrencilerine zorunlu olarak verilen Girişimcilik Dersi, öğrencilerimizin üniversiteden mezun olduğunda kendi şirketlerini kursunlar ya da kurmasınlar, hayatın her alanında faydalanabilecekleri girişimci düşünce pratiğini kavramaları ve yeni dünyada ihtiyaçları olacak becerileri geliştirmeleri için tasarlandı. Bu ders kapsamında, öğrencilerimizin sözlü, yazılı ve görsel iletişim, kendi kendine öğrenme becerisi, kendine güvenle otorite ve kalıpları sorgulamak, başarısızlıktan yılmamak ve yeniden ayağa kalkmak, yeni teknoloji ve iş modellerine adaptasyon gibi becerilerini geliştirilmeleri hedefleniyor. Bu dersin yanı sıra, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından uygulanan GencBizz Lise Girişimcilik Programı ile öğrencilerimiz, iş dünyası gönüllüleri mentörlüğünde ve öğretmenlerinin rehberliğinde; kendi küçük ölçekli şirketlerini sıfır sermaye ile kurdukları, okul sınırları içerisinde gerçek ürün / hizmet üreterek satış yaptıkları, yönettikleri, ulusal ve uluslararası fuarlara katıldıkları, program sonunda şirketlerinin tasfiye ettikleri yaparak öğrenmeye dayalı bir eğitim programının da parçası oluyor. ‘Avrupa’da Yılın Girişimci Okulu’ ödülünü alan kurumumuz, bu program çerçevesinde son iki yıldır kurduğu şirketlerle de her yıl bir ödüle layık bulundu. Bu eğitim öğretim yılında da, şu sıralar öğrenciler yeni şirketlerini oluşturmanın heyecanı içinde... Şimdiden onlara başarılar diliyoruz.

Diğer Haberler

OKUBEG Sınavında Büyük Başarı
Bilgiye ulaşma, çıkarım yapma, analitik okuma, yansıtma ve değerlendirme becerilerinin ölçüldüğü OKUBEG sınavında 3. sınıflarımızda 2 öğrencimiz %3'lük dilime girerek Derin Okuma Uygulaması'na girmeye..

Devamı
Türkiye Matematik Yarışması'nda Finaldeyiz!
Anabilim Eğitim Kurumları, Türkiye Matematik Yarışması’nda adını finale yazdı. Anabilim İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerimiz Arda Uğur, Ayaz Ceylan, Gürbüz Selim Boyraz ile Anabilim Ortaokulu 5. Sınıf ..

Devamı
Anabilim Gençlik Organizasyonu Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı
AGO (Anabilim Gençlik Organizasyonu) 13-16 Mayıs 2022 tarihleri arasında Ataşehir Lise ve Ümraniye kampüslerimizde 102 öğrencinin katılımıyla Tarih öğretmenimiz Erdi Aksu’nun danışmanlığında heyecanlı..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Fen Teknoloji ve Anadolu Lisesi
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL
Yenişehir Anaokulu
Site Mah, Atay Cad. No:88 Yenişehir / Ümraniye