Anabilimde 23 Nisan Coşkusu!

Atatürk’ün Çocukları 23 Nisan’ı büyük bir coşkuyla kutladı!

 

 

21 Nisan Cuma günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." ifadesinin ışığında, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 97. yıl dönümü Anabilim Eğitim Kurumları Ataşehir ve Sancaktepe Kampüsünde büyük bir coşkuyla kutlandı. "Yarınlara Umuttur Çocuk" temalı tören, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

  

Anabilim Eğitim Kurumlarında yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneği bu yıl da devam etti. Sancaktepe Okul Müdürü adına konuşmasını yapan öğrencimiz “Bugün, büyük bir bayram kutluyoruz. Büyük Önder Atatürk’ün çocuklarına armağan ettiği bu bayram, insanlar arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının gelişmesine katkı sağlaması özelliğiyle, dünyada eşi ve benzeri olmayan bir bayramdır. Büyük Önder Atatürk'ün, tarihimizin en önemli günlerinden biri olan Meclisimizin açıldığı 23 Nisan'ı bizlere bayram olarak armağan etmesi, bizlere duyduğu sevgi ve güvenin göstergesidir.” sözleri ile Ataşehir Okul Müdürü adına konuşmasını yapan öğrencimiz " Yüce Atatürk'ü kendimize örnek alıyoruz. Öngörüleri ve başardıklarıyla dünya tarihine damgasını vuran Atatürk'ün, yaşamından, ilke ve devrimlerinden, düşüncelerinden ve öğütlerinden çok şeyler öğreniyoruz. Şiddetin ve yokluğun olmadığı, barış dolu, insanların kardeşçe yaşayacakları bir ülke ve dünyanın oluşumuna en büyük katkıyı bizler yapacağız. " sözleri ile izleyicilerden büyük alkış aldı.

Bu anlamlı konuşmalardan sonra tören, Ataşehir Kampüsünde 4 ve 5. sınıf öğrencilerinden oluşan koronun ve 7. sınıflardan oluşan orkestranın birbirinden güzel şarkıları ile hız kazandı. Salondakilerin büyük beğenisini kazanan bu başarılı performansların ardından gösterilen "Atatürk ve Çocuk" adlı barkovizyon, Atatürk'ün çocuklara verdiği önemi bir kez daha akıllara kazıdı. Sancaktepe Kampüsünde ise “Atatürk’ün Çocukları” adlı dramayla sahne alan 3 ve 4. sınıf öğrencileri; Afet İnan, Erdal İnönü, Sabiha Gökçen, Özden Toker, Ülkü Adatepe ve Abdurrahman Tunçak’ı canlandırarak Atatürk’ün çocukların hayatlarına nasıl dokunduğunu anlattılar. Sunucuların "Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne/ Allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar" dizeleri ile devam eden törenlerde Sancaktepe ve Ataşehir Kampüslerinden 2,3 ve 4. sınıf öğrencileri, içlerinden taşan mutluluğu dans gösterileriyle sergilediler. Ayrıca 2 ve 3. sınıf öğrencilerinin ritm-orff gösterileri de izleyicilerden tam not aldı.  

 

Birbirinden renkli anlara sahne olan törenler, Ataşehir Kampüsünde 6 ve 7. sınıf öğrencilerinden oluşan bandonun salonu coşturan ritimleriyle; Sancaktepe Kampüsünde ise koro öğrencilerinin İngilizce, İspanyolca, Almanca ve Türkçe “Teşekkürler Atatürk!” diyerek Ata’mıza şükranlarını sunmasıyla son buldu.

 

Bizler de Anabilim ailesi olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, kalpleri sevgiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın bu anlamlı bayramını bir kez daha kutluyoru.Diğer Haberler

"Teknofest 2019 Finalleri"ndeyiz!
TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması’nda proje detay raporlarının incelenmesiyle maddi destek alan ve finale kalan projelerin açıklandığı heyecanlı bekleyiş sona erdi. 3 takımımız finall..

Devamı
“Anabilim Kariyer Akademisi"ni (AKA) tamamlayan öğrencilerimize sertifikaları verildi.
Her yaştan bireyin kapasite ve yeteneklerini gerçekleştirebileceği bir gelecek yaşamasına katkıda bulunmayı amaçlayan Anabilim Kariyer Akademisi, öğrencilerimizin ilgisiyle, bu yıl da birbirinden ze..

Devamı
Öğrencilerimiz İngilizce Doğa Kampında Hem Öğreniyor Hem De Eğleniyor
İstanbulkamp-Şile’de, öğrencilerimizin ders dışında farklı bir ortamda, eğlenerek İngilizceyi aktif kullanabilmeleri amacıyla, 3. Sınıf öğrencilerimizin günü birlik, 4. sınıf öğrencilerimizin ise 2..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL