Anabilim yine yeniden İspanya’da!


Anabilim Eğitim Kurumları geleneksel hale gelen İspanya gezisinin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdi. Okulumuz İspanyolca zümresinin İspanya’nın çift dilli eğitim veren en büyük özel zincir okullarından Gredos San Diego Buitrago okulu işbirliğiyle 30 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında düzenlediği geziye Ümraniye ve Sancaktepe Kampüsleri'nin 6 ve 7. sınıf öğrencileri katıldı.


İspanyolca öğretmenimiz Mehmet Adil Güder’in rehberlik ettiği gezide öğrenciler İspanya’nın başkenti Madrid ve çevresinde bulunan birçok tarihi ve kültürel yapıyı yakından tanıma fırsatı yakaladı. Öğrencilerimiz geziye ev sahipliği yapan okulu ve yerleşkesini tanıyarak başladı. Yemek ve kısa bir dans dersinin ardından İspanyol kültürüyle ilgili bir tanıtıma katılan öğrenciler geleneksel İspanyol mutfağının birkaç örneğinin sunulduğu yemek dersini merak ve iştahla takip etti. İspanyolca dersi kapsamındaki kültürel aktarımlar içinde geçen bu yemekleri birebir anavatanında yapmak ve tatmak onlar için keyif verici bir deneyim oldu. 


Gezinin ikinci gününe İspanya’nın önemli futbol takımlarından biri olan Real Madrid’in Santiago de Bernabéu Stadyumu’nu görerek başlayan öğrencilerde stadyumun ihtişamlı havası ve sergilenen kupaların bulunduğu müze bölümü hayranlık uyandırdı. Stadyum gezisini resmi mağazadan sevdiklerine hediye alarak tamamlayan öğrenciler için bir sonraki durak İspanya Kraliyet Sarayı Palacio Real ve Madrid şehir merkezi oldu. Şehir turunun ardından alışveriş yapma fırsatı da bulan öğrenciler gezinin üçüncü gününe hazırlanmak üzere okula döndü. 


Gezinin üçüncü gününü Ünlü Roma Su Kemerleri ve Álcazar Kalesi'nin de bulunduğu tarihi Segovia şehri ve sonrasında Buitrago gezisiyle tamamlayan öğrencilerimiz, gezinin son gününü de ilk kez geçen yıl programa dâhil edilen Madrid’in en büyük lunaparkı "Nickelodeon Land' de gönüllerince eğlenerek geçirdi. Gezi boyunca hem İspanya ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulan hem de öğrendikleri dili anavatanında kullanma imkânı bulan öğrenciler unutulmaz bir deneyim yaşadı.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL