Anabilim ÜYEP Yayınları, Devlet Okullarının “Üstün Yetenekliler Zenginleştirilmiş Eğitim Programları”nda Okutuluyor.


21. yüzyılın ihtiyaçlarına göre değişen eğitim sistemi, artan teknolojik olanaklar, eğitimin farklılaşması ve bireyselleşmesinin önem kazanmasıyla Anabilim Eğitim Kurumları, eğitim öğretim politikalarını bunlara göre tasarlamaktadır. Kurumumuz, eğitim ve uygulamalardaki farklılıkları, bir ayrıcalık olarak değil sadece çocukların kapasite ve yeteneklerinin gerektirdiği bir durum olarak kabul edip “bireyin var olan kapasitesini ve yeteneklerini açığa çıkarma” anlayışı üzerine temellendirdiği çalışmalarıyla eğitim dünyasında çığır açıyor.

Ulusal ve uluslararası alanda yapılan tüm araştırmalar, üstün yetenekli öğrenciler için zenginleştirilmiş ve farklılaştırılmış uygulamalara ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Üstün yetenekli çocukların eğitiminin bir ülkenin en büyük yatırımı olduğuna inanan Anabilim Eğitim Kurumları, 2009 yılından bu yana ÜYEP (Üstün Yetenekliler Eğitimi Programı) ile farklı bir akademik model ve rehberlik hizmeti sunuyor.


Hayata farklı pencerelerden bakan, yaratıcılıklarını keşfeden çocuklar yetiştirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Anabilim, ÜYEP modeli ile gelişimsel özellikleri ve yetenekleri gereği daha hızlı ve etkin öğrenen çocuklara, kapasiteleri ile uyumlu hale getirilmiş akademik bir eğitim imkânı sağlıyor. Üstün yetenekli öğrenciler için yeterli olmayan genel eğitim programları, ÜYEP modeli ile zenginleştirilerek ve hızlandırma yöntemleri kullanılarak farklılaştırılmıştır. ÜYEP çalışmalarında; seçici problem çözümü, yaratıcı zıt düşünme, yaratıcı problem çözümü, Discover problem matrisi, TABA kritik düşünme stratejileri, morfolojik sentez, özellik listeleme, sinektik ve scamper gibi yaratıcılığı ve eleştirel düşünmeyi destekleyen öğretim teknikleri kullanılmaktadır. 

Türkiye’nin önemli bir potansiyeline K12 bütünlüğünde sahip çıkan Anabilim Eğitim Kurumları, kendi yayınlarıyla da desteklediği bir müfredata sahiptir. Anadolu Üniversitesi Üstün Zekâlıların Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uğur Sak’ın danışmanlığında Anabilim eğitim kadrosu tarafından hazırlanan ÜYEP Yayınları, Anadolu Üniversitesi ÜYEP proje okulu olan Eskişehir Ticaret Borsası İlkokulu “Üstün Yetenekliler Zenginleştirilmiş Eğitim Programları”nda okutulmaktadır. Eskişehir’de bulunan Ahmet Sezer Ortaokulu ve Ticaret Odası Ortaokulundan da gelen “Anabilim ÜYEP Yayınları”nı okutma isteği, kurumumuzu son derece mutlu etmiştir.  

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen bu tür talepler, kurum olarak doğru iş yaptığımızın göstergesidir.

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL