Anabilim, Üçüncü Defa Yeşil Bayrak Sahibi Oldu!

Çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için Anabilim Eğitim Kurumlarında uygulanan Eko Okul programdaki yerini Ataşehir Kampüsü 2016-2017 eğitim öğretim yılında  “Biyolojik Çeşitlilik” teması doğrultusunda ''Tüm Canlılar El Ele Dünyamız Hep Dengede'' sloganıyla yerini aldı.

 

Yerel ve küresel biyolojik çeşitliliği tanıyan, koruyan ve sorunlara çözüm üreten, duyarlılığı yüksek, bilinçli gençler yetiştirme amacında olan Anabilim Eğitim Kurumları, bu yılki eylem planını da bu doğrultuda hazırladı. Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, görsel sanatlar, sınıf öğretmenliği zümreleri bu görevi paylaştı. Hazırlanan yıllık çalışma planı dâhilinde her ay görevli olan zümre dönem başında planladığı çalışmaları öğrencilerin etkin katılımıyla gerçekleştirdi. Her zümre biyolojik çeşitliliğin ne olduğunu ve önemini vurgulayıcı çalışmalara imza attılar. Bu doğrultuda Türkçe zümresinin ASTA üzerinden konuyla ilgili kompozisyon yarışması düzenleyip dereceye girenleri ödüllendirilmesi, görsel sanatlar zümresinin öğrenci girişine 5,6,7. sınıf öğrencilerinden gönüllü olanlarla “Okyanus Eko Sistemine” dikkat çekici objeler hazırlaması, sınıf öğretmenliği zümresinin 1-3 grubundaki öğrencilere konuyla ilgili animasyon filmler izletip soru cevap etkinliği düzenlemesi, öğrencilerin edindikleri bilgilerin kalıcı hale gelmesi için Jurassic Land Dinozor Müzesine gezi düzenlenmesi, fen bilimleri zümresinin WWF adlı doğa gönüllüsü kuruluş ile iletişime geçip nesli tükenmekte olan hayvanları koruma altına almak amacıyla öğrencilere “evlat edinme” projesine dahil etmeleri, kampüsteki biyolojik çeşitliliğin artırılması için ladin tohumu ekiminin Eko Tim tarafından organize edilmesi öğrencilerimize doğadaki her canlının varlığını sürdürme hakkına sahip olduğu anlayışını yerleştirmek için yapılan çalışmalardandır.

 

2015-2016 eğitim öğretim yılında Eko Okul programına dâhil olan Sancaktepe Kampüsü “Çöp Atık- Geri Dönüşüm” konusu üzerinde çalışmalarına devam etti.  Öğrenciler arasından oluşturulan “Eko Tim soru grubu” ve  “Çöp Atık Dedektifleri” program içinde etkin bir şekilde yer aldılar. Öğrencilerin süt kutularından tablet yaparak öz çekimlerini yapması, pil kutusu tasarımı yapılması, geri dönüşüm malzemelerinden otantik oyuncak tasarlanması her atığın çöp olmadığı vurgusunu için yapılan çalışmalardandır.

 

2016-2017 eğitim-öğretim yılında 38 ilden yapılan “Yeşil Bayrak” başvuru arasından Ataşehir Kampüsü üçüncü, Sancaktepe Kampüsü ilk kez yeşil bayrağı dalgalandırmaya TÜRÇEV tarafından layık görülmüştür. 

Diğer Haberler

Yüzme branşında 3 altın madalya kazandık.
1200 sporcu ve 196 kulübün katıldığı 11-12 yaş Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda Anabilim Spor Kulübü’nden 3 sporcumuz altın madalya almaya hak kazanmıştır. 13-16 Aralık tarihlerinde Trabzon Mehmet Akif K..

Devamı
Mucitler Atölyesi'nde eğlenceli deneyler
10 Aralık Pazartesi Ümraniye Kampüs ve 11 Aralık Salı Sancaktepe Kampüs 1. sınıf öğrencilerimiz Mucitler Atölyesi'nde “Karışımlar” deneyini yaptılar.Yapılan deneyleri bire bir kendileri yapıp gö..

Devamı
Kendi uçurtmamızı yaptık.
2. Sınıf öğrencilerimiz Uçurtma Müzesi'ne misafir oldular, önce uçurtmanın tarihi gelişimi hakkında bilgi alıp, çeşitli uçurtma örneklerini incelediler. Dünyadaki ve ülkemizdeki en büyük u..

Devamı
İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi
Kahraman Sokak No: 1
Çamlık Ümraniye / İSTANBUL
Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi
Manyas Sokak No: 5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Caddesi
Tüccar Katibi Sokak No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mahallesi Vatan Caddesi
Sait Cordan Sokak No: 15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Caddesi
Durmuşoğlu Sokak No: 22
Çekmeköy / İSTANBUL
Koşuyolu Anaokulu
Koşuyolu, Mahmutyesari Sokak
No: 74 Kadıköy / İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mahallesi
Feraset Sokak No: 10
Ümraniye / İSTANBUL